Nová konzole od Nintenda až příští rok – NOVINKY

01. 05. 2016 Tomáš Smutník
1 577 zhlédnutí

Slibovaná, revoluční konzole od Nintenda spatří oficiálně světlo světa  až příští rok. Nově jmenovaný prezident Tatsumi Kmishima tvrdil na začátku prosince minulého roku, že tým vývojářů z Nintenda pracuje na něčem převratném. O konzoli s pracovním názvem NX jsme se však zatím moc nedozvěděli. Herní veřejnost se těšila z toho, že na letošní E3 Nintendo obsáhle a barvitě nastíní, jak má konzole fungovat, jak se bude jmenovat, jak bude vypadat a představí i to, v čem má být tak revoluční.

Nintendo NX

Naděje na to, že novou herní konzoli už letos Nintendo plně představí a vydá, však pohřbila březnová finanční zpráva. Ta přinesla pro investory firmy řadu nových informací. Nejdůležitější zprávou je, že konzole má vyjít až v březnu 2017. Nintendo Direct na E3 se bude točit zejména kolem nově připravované Zeldy. Zajímavou zprávou ovšem bylo také vyjádření samotného ředitele, že nechce novou konzolí nahradit 3DS a Wii U. Jak vyplývá z pravidelně zveřejňovaných finančních zpráv firmy, těmto konzolím se moc dobře nedaří a profit firmy je nyní až o 61% nižší.

Známý herní analytik Michael Pachter se nechal slyšet, že tato konzole rozhodně nebude představovat konkurenci pro Playstation ani Xbox a mizerné hospodaření firmy rozhodně nevylepší. Čerpal však samozřejmě z klesající tendence popularity jednotlivých konzolí, způsobenou absencí populárních sérií jako například Pokémon. Čas ukáže do jaké míry se pletl či nikoliv. Doufejme, že Nintendo přinese na herní scénu něco, co hráče přitáhne zpět k jejich hrám.

Třeba se Michael Pachter tentokrát plete.

Michael PachterElektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0