One Escape – MOBILNÍ HRY – Útěk z vězení s gorilou, kachnou a divočákem!

21. 05. 2021 Nikola Štěrbová
374 zhlédnutí

Co by se mohlo stát, když se kachna, gorila a divočák pokusí vykrást dobře hlídanou banku? Zaměstnanci banky zavolají policii a zlodějíčci jdou před soud a do vězení. Naštěstí má doživotní trest jednu výhodu, máte spoustu času na plánování útěku.

 • Datum vydání: 26. března 2021
 • Vývojář: BUG-Studio
 • Platformy: Android, Nintendo Switch

One Escape není zrovna příběhem nabitá hra, prostě jste se s kamarády dostali do basy a teď se zase musíte dostat ven. A to je tak nějak všechno. Každá, ze tří postav je v jiné části věznice a postupně s progresem ve hře se mění, za koho hrajete. Procházíte tak různé oblasti vězení, taháte za páčky a společně míříte na svobodu.

One Escape je klasický 2D platformer, na každou postavu čekají levely ušité jim přímo na míru. Protože má každé zvíře jiné schopnosti, trochu jinak se za ně hraje, kachna umí podlézat překážky, gorila leze po zdech a divočák má pravý hák. A i když jsem si původně myslela, že hrajete jenom za jednu postavu, přepínání mezi postavami dělá hru mnohem zábavnější. I když děláte pořád to stejné dokola, alespoň to děláte trochu jinak.

Hra má dohromady 60 levelů a každé zvíře musí projít svých 20. Můžete si přepínat mezi zvířaty jak chcete a nebo můžete odehrát všech 20 levelů najednou. Hra se nesnaží příběhem nějak propojit jednotlivé levely a to, co se s každou postavou během hraní děje. Takže nakonec máte pocit, jakoby jste hrály za tři vězně, kteří se ani neznají.

Gameplay je dost přímočarý, potřebujete se dostat z jednoho konce obrazovky na druhý a přitom posbírat keycardy k otevírání dveří, přeskočit pár laserů, občas se objeví lehký puzzle. Prostě platformerová klasika.

Nejlepší na One Escape je, že ji můžete zapnout kdykoliv a kdekoliv. Je to celkem jednoduchá hra s jasným cílem. Celou ji proběhnete asi za 2 hodiny. Zatím je hra dostupná na Google Play a pro Nintendo Switch, ale brzy by se měla objevit i na Steamu.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0