Orwell´s Animal Farm – NOVINKY – Proč číst, když můžete hrát?

03. 11. 2020 Nikola Štěrbová
556 zhlédnutí

Všechna zvířata jsou si rovna, jenom některá jsou si rovnější, vidíte dobře, Farma zvířat George Orwella se už 10. prosince dostane na mobilní zařízení a Steam jako hra. Zpracování slavné knižní předlohy se ujalo studio Nerial, které proslavila jednoduchá karetní hra Reigns. A podle prvních trailerů studio znovu zopakuje svůj úspěch.

 • Plánované datum vydání: 10. prosince 2020
 • Vývojář: Nerial
 • Platformy: Microsoft Windows, Andorid

Farma zvířat je klasika, o které všichni slyšeli ve škole a většina z nás se nevyhnula jejímu čtení. Osobně mám čtenářský deník i maturitu už za sebou, ale stejně mě zajímá, jak moc se bude herní adaptace blížit knižní předloze.  V sázce je totiž budoucnost čtenářských deníků a záchrana středoškoláků!

Hra se drží příběhu, který známe z knihy, ale snaží se hráče vtáhnout do děje a nechává na něm některá zásadní rozhodnutí. Zatím to vypadá tak, že nehraje za konkrétní postavu, ale ovládáte dění na celé farmě a vyším kolem je postarat se o to, aby se k moci nedostala zvířata se špatnými úmysly. Zároveň je potřeba hlídat si suroviny na farmě, a kromě politického dění sledovat i spokojenost zvířat na farmě.

Farma zvířat je v hodně ohledech mistrovské dílo a celkem jednoduše popisuje, jak rychle se může situace zvrtnout, ale zároveň si myslím, že většina mladších čtenářů vidí jenom knížku, kterou si potřebují odškrtnout ze seznamu. Hra by jim tak mohla lépe přiblížit Orwellovi myšlenky. A starší hráči samozřejmě dostávají jedinečnou příležitost doslova si projít farmu.

Herní zpracování Farmy zvířat na sebe zatím přitáhlo hodně pozornosti. Hry jako bylo například Papers, Please u hráčů zabodovali, protože ukazovali krutý svět a nutili hráče dělat těžké rozhodnutí. Na podobném základu může stavět i Farma zvířat, ale jak se s tím vývojáři vypořádají, zjistíme až v prosinci.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0