Othercide – NOVINKY – Sestry ve zbrani jako poslední naděje lidstva!

28. 06. 2020 Nikola Štěrbová
447 zhlédnutí

Unikátní hra Othercide přichází se světem, ve kterém kromě šedé a trochy červené nezbyly už žádné barvy, ale zato ho zaplavily potvory z nejhorších nočních můr. Co jí chybí na barevné paletě vynahrazuje příběhem, atmosférou a gameplayem. Plná verze hry zamíří na Steam už příští měsíc. Podle trailerů půjde o vizuálně hezké, ale náročné taktické RPG s působivým soubojovým systémem.

 • Plánované datum vydání: 28. července 2020
 • Vývojář: Lightbulb Crew
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, později Nintendo Switch

Lidstvo se zase jednou ocitá na pokraji svých sil, a zatímco náš svět zaplavuje smrt a Utrpení, skupina hrdinek se připravuje ke svému úkolu. Říkají si Dcery a podle všeho jde o duše největších bojovnic, které kdy žily. Každá z nich má unikátní schopností, které hráč může dál rozvíjet a upravovat. A i když je spojuje společný cíl záchrany lidstva, ne všechny se Dcery se dožijí happy endu.

Nejen, že OthedCide nabízí zajímavou a v mnoha ohledech originální zápletku, její soubojový systém nechá hráče balancovat mezi akcí a strategií. Hra dovolí hráčům pozastavit souboj a naplánovat si jednotlivé kroky, díky kterým by mohl získat výhodu nad nepřítelem, nic ale nebude zadarmo. Vývojáři upozorňují, že se hráč dostane do situací, kdy bude muset některou z Dcer obětovat, aby se ostatní zachránili, což se později projeví na jejich morálce. Přeživší Dcery tak vyváznou z boje o něco silnější, ale v o dost horší náladě.

Dcery jsou rozděleny do tří class, Blademaster způsobuje většinu poškození a poznáte ji podle velkého meče, Shieldbearer se svým štítem snaží vykrýt ty největší pecky a Soulsinger z povzdáli rozptyluje nepřátele. A stejně jako se můžou levelit Dcery s postupem hrou se dostane i na odolnější nepřátele a bosse.

Othercide mě zatím nepřestává udivovat. Neobyčejné vizuální zpracování rozhodně upoutá pozornost, ale když se na hru pořádně podíváte zjistíte, že kromě solidního příběhu nabízí i promyšlený soubojový systém a výzvu v podobě nepřátel.

Už 28. července se hra zpřístupní na Steamu pro PC, PlayStation a Xbox, vývojáři později vydají i verzi pro Nintendo. Zajímavé je, že hra měla původně jít do Early Accessu a až potom do plné verze, ale nakonec vyjde rovnou hotová hra, čímž mě vývojáři dost potěšili.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0