Paladins – RECENZE – Sci-fi / fantasy pobláznění

23. 05. 2016 Vojtěch Pastuszek
3 048 zhlédnutí
 • Vývojáři: Hi-Rez Studios
 • Platformy: PS4 / Xbox One / PC
 • Datum vydání: Léto / Podzim 2016

Je libo sci-fi / fantasy střílečka? A co takhle k tomu přidat ještě komiksové ztvárnění všech postav a okolního světa? Pokud znáte hry: Smite a Global Agenda od tvůrců Hi-Rez Studios a tyto hry vás něčím naplňují, tak možná právě pro vás je tato hra jako vyšitá. Samozřejmostí ale je, že hra nadchne i lidi, kteří předešlé zmíněné hry vůbec neznají.

cassie-vs-ruckus-1024x576

Paladins je především skupinová hra, přesněji řečeno multiplayerová hra, která je Free to Play, což je pro mnoho nových i stálých uživatelů podstatná informace. Styl hraní je jednoduchý, stejný jako ostatní hry s podobným zaměřením. Dále jako Smite bych zmínil League of legends, která je sice z jiného pohledu, než je tato hra, ale dobývání a styl hry je opravdu na stejné „brdo“. Ze začátku hry jsou 2 týmy. Tým se skládá z více hrdinů a každý hrdina má specifické kouzla a zbraně. Úkolem je postupně dobývat stanoviště, jež jsou různě po mapě a vítězný tým je ten, který se probojuje až k základně od protivníků.

Při výběru postavy si nevybíráte pouze postavu, ale také mounta (zvíře, který vám pomáhá v rychlejším pohybu). Při výběru musíte také zohledňovat schopnost vašich spojenců – tedy pokud hrajete s kamarády, či týmem. Důležitou roli hraje také kombinace postav-ale to není žádná novinka, takto to funguje u mnoha her. Po dokončení mapy získáváte karty, za které máte různé vylepšení na postavy, schopnosti, mounty, zbraně a všelijaké serepetičky.

defending-point-1024x576

V současné době je na výběr dohromady ze 14 postav. Postupem času se postavy přidávají, aby se hra nezasekla v jednom bodě a lidi by poté hru přestávali hrát. Každá postava má 5 kouzel, passivek či útoků, tudíž je každá originální.

Hra Paladins je zatím pouze v beta verzi, ale na oficiálních stránkách se můžete zaregistrovat a poté hru nepřetržitě zkoušet. Určitě tím pomůžete vývojářům při řešení různých dodatečných problémů, které se ve hře vyskytují.

+ Rychlá akce, méně postav, Free to Play

– Podobná hra na styl Smite, League of Legends

Předběžné hodnocení: 6,5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0