Phantom Doctrine – NOVINKY – Tahová strategie ze studené války

12. 02. 2018 Filip Starý
511 zhlédnutí

Phantom Doctrine je nadcházející novinkou od polského studia CreativeForge Games. Studio je na herním trhu známé hlavně díky westernové strategii Hard West z roku 2015 nebo taktéž méně úspěšnou vesmírnou strategií Ancient Space. Již v Hard Westu bychom mohli najít jisté podobnosti s klasickým XCOMem a jeho pojetí strategií. A zdá se, že ani u Phantom Doctrine se vývojáři od tohoto formátu nevzdalují.

Od westernové tématiky se ale studio překlápí do období studené války. V první řadě je nutné podotknout, že příběh se bude zaměřovat na konspirační teorie, které si budou s původní historií zahrávat. Pomocí promyšleného backgroundu nám poskytnout možnost odhalit skryté momenty, které mohli sehrát ve studené válce mnohem větší roli než jakou nám předkládá klasická historiografie. Roli bude hrát i v poslední době velmi zpopularizovaný projekt MKULTRA, dle jehož dokumentace byly potvrzeny spekulace ohledně manipulace s lidskou psychikou.

Jak již bylo zmíněno výše, Phantom Doctrine bude vycházet z principů tahové strategie ve stylu XCOM. Hra se tedy bude odehrávat ve dvou základních sférách. Tou první bude skrytá základna, kde budete plánovat operace, trénovat agenty a odhalovat nové dokumenty, které budou utvářet celou příběhovou základnu. Druhou sférou bude klasicky samotný terén, kde budete tahy ovládat svoje jednotky v jednotlivých misích.

K podpoření dojmu, že jste opravdu ve středu dění budou sloužit i maličkosti jako korková nástěnka s dokumenty a fotografiemi, které si můžete spojovat pomocí provázků a špendlíků, čemuž se nevyhnete u žádného detektivního filmu nebo seriálu.

Celý styl hraní bude samozřejmě záležet jenom na vašich preferencích. Pokud Vám vyhovuje vlétnou do akce se samopalem a mise rychle vyřídit, tak i to bude mít něco do sebe. Na druhé straně, pokud zvolíte naplánovanou stealth akci s vyřazením kamer na prvním místě, tak můžete narazit na zajímavosti, které byste normálně přehlédli.

Pokud vám jsou blízké tahové strategie ve stylu XCOMu a zároveň vás zajímá tématika studené války a projektu MKULTRA, tak novinka Phantom Doctrine by vámi neměla být přehlédnuta.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0