Planet Coaster – NOVINKY – Návrat zpět k tycoonům?

27. 01. 2017 Filip Starý
921 zhlédnutí

Planet Coaster prostě nejde přehlédnout a pokud nostalgicky vzpomínáte na tycoony z počátku 21. století jako já, budete překvapeni.

Vývojáři z Frontier Developments (Ano, ti, od kterých pochází Elite: Dangerous.) se rozhodli po delší době plnohodnotně navázat na tradici tycoonů. Především například na RollerCoaster Tycoon z přelomu století, za kterým stojí z části také samotní Frontier Developments.

Otázkou ale zůstává, proč až po tak dlouhé době přichází konečně pokračování tak oblíbeného žánru? Pravděpodobně si do toho nikdo netroufl. Planet Coaster slaví úspěch téměř ve všech ohledech. Díky tomu, že vývojáři věděli jak na to, ulehčilo to velkou spoustu práce a mohli se plně soustředit na celkový design hry a nové možnosti hratelnosti.

V první řadě je vidět kus práce na grafické stránce hry. Prostředí zábavního parku vypadá skvěle a možnost „testovat“ atrakce z prvního pohledu při západu slunce to jenom podporuje. Druhou věcí jsou detailně propracované textury jednotlivých prvků ve hře. Informační nebo občerstvovací stánky, stromky, a i samotné cestičky – ze všeho jde cítit kus poctivé práce.

Mezi hlavní kritizované nedostatky patří silné stylizování celé hry. To znamená, že prostě nejde vytvořit park úplně dle vašeho stylu a kampaň se bude nést vždy po rouškou nějakého tématu, který ovlivní všechny předměty ve hře, ale uvidíme, s čím přijdou rozličné módy.

Tím, čím si hra většinu hráčů získala je vlastně možnost samotného stavění a strategického promýšlení. Díky obsahu hry tak vzniká obrovské množství kombinací, které lze vymyslet a cesty k dosažení potřebných cílů tak vedou různými cestami. Naplno se tak znovu můžeme ponořit do nostalgie polozapomenutých tycoonů a užívat si role správce futuristického zábavního parku.

Díky Frontier Developments za snahu představit nostalgické tycoony i mladším generacím a ukázat, že by to mohlo fungovat i v současnosti.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0