Poly Universe – NOVINKY – Kdyby bylo The Universim low poly!

24. 07. 2018 Nikola Štěrbová
1 332 zhlédnutí

Vesmírná loď i s posádkou ztroskotá na vzdálené planetě, daleko od domova a všeho známého. Loď je rozbitá a nezbývá než prozkoumat planetu, rozbalit základní tábor a hledat suroviny na opravu. Poly Universe je unikátní survival simulátor, který je zatím v Early Accessu, ale už teď má hodně co nabídnout.

Datum vydání: 20. července 2018

Vývojář: Pouchmouse

Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux

Poly Universe začal jako experiment vývojářů s procedurální generací planet a postupně se z něj stala hodně zajímavá hra. Malá vesmírná loď ztroskotá na neznámé planetě a vy jako kapitán lodi máte za úkol postarat se o to, aby to přežila celá posádka (nebo alespoň nějaká její část). Takže musíte posbírat základní suroviny, postavit nějaké přístřeší a vymyslet, jak dostat vesmírnou loď z planety, aby mohla pokračovat v průzkumu galaxie.

Po spuštění hry si hráč nastaví některé parametry, jako je roční období, ve kterém loď ztroskotá, velikost vesmíru kolem nebo kolik nepřátel se bude objevovat. Chviličku počkáte, než se všechno nachystá a můžete hrát.

Jakmile se loď rozplácne na planetě a vystoupí z ní posádka, začíná zábava.  První planeta, kterou hráč ve hře pozná se stane něčím jako domovskou planetou, protože i když se z ní časem dostanete, můžete se kdykoliv vrátit a později ve hře mezi planetami zřídit obchodní cesty. Než se tam ale dostanete, musíte nasbírat suroviny, postavit základy města, opravit loď a nenechat se zabít ostatními rasami ve hře (a ano potkáte se i s nějakými mimozemšťany). Jde o klasický survival s low poly grafikou a zajímavou zápletkou.

Poly Universe je už pár dní na Steamu a stojí 10€. Hra by měla být alespoň rok v Early Accessu a postupně by v ní měl přibývat nový obsah, vylepšovat se herní mechaniky atd. Jde sice o klasický survival, kde má hráč za úkol nahrabat si suroviny a vycraftit co nejvíc věcí. A nevím, jestli je to díky roztomilé low poly grafice nebo zajímavým zasazením hry, ale doufám, že tahle hra bude mít i v budoucnu co nabídnout, protože je opravdu návyková.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0