Prison Architect – NOVINKY – Obraťte si role v režimu Escape

05. 12. 2017 Jakub Fišer
1 594 zhlédnutí

Milovníci budovatelských strategií, zpozorněte. O titulu jménem Prison Architect jste již určitě slyšeli a plno z vás jej i osobně vyzkoušelo a ohodnotilo. Za mě jde o velice kvalitní budovatelskou strategii s mnoha realistickým prvky, ať už jde o nutnost kontrolovat vězně kvůli kontrabandu, nasazovat na určité části vaší živnosti speciální hlídky, případně řešit vzpoury a vystupovat proti revoltě. Prison Architect svými až „sim“ prvky skutečně zabaví na dlouhé hodiny a hodiny, je to zkrátka budovatelská strategie jak se patří a neměl by být pochyb o tom, že se svou velikostí může řadit k ikonám v žánru. Update, který hru právě obohatí, je zaměřen čistě na zábavu a nabídne otočení rolí a hru za vězně.

Vývojáři tuto aktualizaci či datadisk označují jakožto Escape Mode, přičemž název přesně naznačuje, oč půjde. Přesunete se z pohodlné polstrované židle ve vaší manažerské kanceláři a zamíříte přímo za mříže. Vaším jediným úkolem bude z velmi dobře střežené věznice uprchnout na svobodu. Vždyť kdo by se nechtěl vžít do role Andyho Dufresena z Kingova románu Vykoupení z věznice Shawshank a zkusit útěk z pečlivě postaveného a střeženého vězení. Mimochodem, podobný příběh skýtá hra The Escapists, která okouzlí svou arkádovou grafikou a vcelku dobrým scénářem. Prison Architect však vsází hlavně na notu kolem stavění věznice a útěk z ní je jen jakousi třešničkou na pomyslném dortu.

Herní mód Escape je ve hře obsažen již od roku 2015, nikoliv však pro konzolové uživatele, kteří tak konečně dostali kus obsahu, který jim náleží. Hráči z PlayStationu 4 a Xboxu One tak budou moci konečně také okusit útěk. Bohužel není řečeno kdy a kolik bude DLC (pokud se tak bude obsah prodávat) stát. Víme jen, že na pulty obchodů (byť jen těch virtuálních) zavítá Escape Mode pro Prison Architect až v příštím roce, tedy v roce 2018.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0