Prodeus – NOVINKY – Brutální indie FPS!

10. 11. 2020 Nikola Štěrbová
649 zhlédnutí

Prodeus je brutální retro FPS, která vypadá trochu jako Brutal DOOM s moderními prvky. Vývojáři o hře mluví jako o kvalitní hře, která se vyrovná AAA titulům, ale přitom hráčům neroztaví grafickou kartu.

 • Datum vydání: 9. listopadu 2020
 • Vývojář: Bounding Box Software Inc.
 • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

V aktuální verzi hry čeká na hráče 3-5 hodinová singleplayer kampaň se širokou škálou zbraní a monster. Příběhová část je jednoduchá a přímočará, jste členem Prodeus a vaším jediným kolem je zničit všchno, co se vám postaví do cesty.

Prodeus kombinuje retro grafiku a moderní herní mechaniky. Po grafické stránce vypadá hra skvěle, sice jdou vidět jednotlivé pixely, ale přes litry krve, které mapu brzy zalijí, si toho stejně nevšimnete. Gameplay je stejně jako u DOOMu nebo Quake hlavně rychlý. Kromě likvidování démonů a dalšího pekelného potěru běháte po mapách a hledáte klíče a sekrety.

Ve hře je leaderboard, pokud rádi soutěžíte s ostatními hráči. Prodeus má podobně jako DOOM map editor. Takže jakmile odehrajete kampaň, můžete si vytvořit vlastní mapy a pokračovat v krveprolití.

Vývoj hry začal v minulý rok v dubnu, potom, co si prošla úspěšnou kampaní na Kickstarteru. Před pár dny se hra objevila na Steamu v Early Accessu a měla by se tam zdržet maximálně rok. Během doby, po kterou bude Prodeus v Early Accessu budou vývojáři čekat na zpětnou vazbu od hráčů. Takže ať už narazíte na bug nebo vás napadne přelomová myšlenka, stačí se vývojářům ozvat na Discordu.

Prodeus je další hra, která bere úspěšný koncept DOOMu a upravuje si ho podle sebe. Hra se chce měřit s AAA tituly a podle mě k tomu má dobře nakročeno. Vývojářům se podařilo skloubit 3D renderovací technologie a pixelové textury a efekty krve a dalších nechutností. Soundtrack od Adrewa Hulshulta navozuje tu správnou atmosféru. A jestli máte chuť něco zmasakrovat, Prodeus je skvělá volba.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0