Project Hospital – NOVINKA – Duchovní nástupce Theme Hospital?

22. 12. 2017 Filip Starý
866 zhlédnutí

Her z nemocničního prostředí není mnoho, proč by taky mělo, že? Jediné, co teď můžeme zmínit je Theme Hospital od Bullfrog z roku 1997. O Hospital Tycoon z roku 2007 snad ani mluvit nemusíme, kvůli jeho neúspěchu.

Navázat na tuto herní tradici, byť ne příliš populární, se snaží české studio Oxymoron Games s hrou Project Hospital. Na jejich stránkách se můžete dočíst, že jejich tým je sestaven z veteránů, kteří se podíleli na hrách jako je Mafia, Euro Truck Simulator nebo Quantum Break. To naznačuje, že se rozhodně nejedná o žádný amatérský projekt a můžeme čekat seriózní hru.

V první řade se můžeme zaměřit na samotné grafické zpracování hry. To vychází ze zmiňované Theme Hospital, popřípadě z tradičních The Sims. Zobrazení je izometrické a poskytuje hráči absolutní kontrolu nad prostředím. U takového typu hry to dává největší smysl a pohled z první osoby přenecháme Surgeon Simulatoru. Nemocnici budete moci samozřejmě v co nejrozsáhlejších možnostech upravovat, přestavovat a natírat zdi libovolnými barvami. Naplno se taktéž projeví Vaše manažerské schopnosti, jak tomu je ve všech tycoonech. Budete najímat profesionální doktory, ale také někoho, kdo se postará o úklid a obsloužení pacientů. A samozřejmě to nejočekávanější nakonec – samotná léčba pacientů, určování jejich nemocí a úspěšné vyléčení.

V krátkém spotu vydaným samotným studiem se můžete seznámit s jednotlivými aspekty hry a se samotným grafickým zpracováním, které rozhodně není špatné a z mého pohledu je jedině dobře, že vývojáři neuklouzli k retro pixelové grafice, ačkoliv se to nabízelo.

Vývoj hry už před nějakými měsíci započal a pokud půjde vše podle plánu, patrně bychom se duchovního nástupce Theme Hospital mohli dočkat již v příštím roce. A na závěr si dáme důležitou zajímavost. Na vývoji hry se podílí i lidé, kteří mají vystudovanou medicínu, a i zkušenosti z praxe. Vývojáři tak nic nenechávají náhodě a na vše jdou profesionálně.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0