Project Wight – NOVINKY – Vikingové versus monstra

12. 11. 2016 Zuzana Bumbová
2 402 zhlédnutí

Některá studia se dokáží slušně „blýsknout“ již svou první hrou a zaujmout již tak dost přeplněný herní trh nějakou neskutečnou novinkou, kterou jsme tu ještě neměli. Tak přesně to se možná týká novopečeného studia The Outsiders ze Stockholmu, kteří se příští rok chystají vydat svou první hru – Project Wight. V téhle hře jste totiž ta monstra, která obvykle lovíte, vy sami.

project_wight_concept_art

Nutno také dodat, že ačkoliv se toto studio zformovalo teprve před rokem, jeho 12členný tým se rozhodně neskládá z nějakých amatérů. Jeho zakladatelé Benjamin Cousins a David Goldfarb se již dříve významně podíleli při tvorbě Battlefield 3, David byl dokonce hlavním designérem této hry a také hlavním vývojářem hry Payday 2, takže se nemusíme bát, protože se nejedná o kdejaké nezávislé studio.

tree-compressed

V této hře se tedy ocitnete prakticky v roli „záporáka“ – čtyřnohého monstra, který se právě setkal se svými přirozenými nepřáteli, kteří v touze přežít v této kruté době vyvražďují jeho druhy. Ale to není všechno – ve hře vás nebudou ohrožovat moderní střelné zbraně, nýbrž ostří vikingských zbraní! Project Wight se totiž odehrává v alternativní historii naší planety, v oblíbené éře Vikingů. To zdaleka samozřejmě není všecko, jako monstrum samozřejmě totiž nerozumíte lidské řeči, ale zato na rozdíl od nich umíte lézt po stěnách, skákat, plachtit vzduchem a váš strašlivý řev dokáže ochromit i nezlomné vikingské bojovníky a jedním skusem roztrháte vašemu lidskému protivníkovi krční tepnu bez sebemenších obtíží. Kromě dospělé kreatury budete ve hře ovládat i malinké mládě, které ještě není schopné porážet takové množství nepřátel, jako jeho starší bratři, ale dokáže se zase mistrně ukrývat a proplíží se i skrz nejužší skuliny, aby se dostal do bezpečné vzdálenosti.

O hře toho ještě není známo o moc více, ale vývojáři oznámili, že se chtějí zaměřit na vytvoření netradičního RPG, které na základě zkoumání systematicky odhaluje celý příběh.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0