Pyre – NOVINKY – V roli vyhnance

21. 09. 2017 Filip Starý
386 zhlédnutí

Pokud jste fanoušky propracovaného RPG v kombinaci s poutavým příběhem, je pro vás Pyre to pravé. Americké studio Supergiant Games zase vytvořilo svět s jedinečnou atmosférou a plný poutavých příběhů. Své schopnosti již dokázali v úspěšných hrách jako Transistor (2014) a Bastion (2011). Obě dvě zmíněné hry vynikají půvabnou tvorbou světa, který dokáže hráče chytit a jen tak nepustit.

V Pyre budete postaveni do role vyhnance, kterému se před očima otevírá zcela nový svět – Downside. A vy jím musíte projít, abyste znovu získali svobodu. Downside je část světa, kam rozhodně nechcete jen tak zabloudit, ale porušení pravidel vám tam koupilo jednosměrnou jízdenku. Mystický fantasy svět dokáže rozhodně zapůsobit na první pohled, vše hraje pečlivě vybranou barevnou paletou, ale vizuální dovednosti nejsou jediné, čím se vývojáři mohou pochlubit.

Postupným procházením příběhu budete potkávat spoustu jedinečných postav s propracovanými příběhy. Budete tvořit party, vybírat si spojence a vaše strategické schopnosti se ukáží až v 3v3 bitvách zvaných Rites. V nich budete moc kombinovat různé postavy a sestavit tak tým, který vám bude nejvíce vyhovovat. Každé vítězství v bitvě vás posune o kousek blíže k vytoužené svobodě.

Kombinace akčních soubojů a poutavého příběhu dává ve výsledku vybalancovaný mix, který skvěle sedí k vymodelovanému světu. Propracovaná mytologie celého světa je ale dostupná jenom v důkladném čtení textů a pokud se o to připravíte, zbude vám ojedinělý soubojový systém, ale rozhodně naplno nepochopíte smysl, s kterým byl celý fantasy svět vytvořen.

Pyre pořídíte na Steamu s přijatelnou cenovkou necelých 20 eur a dostanete rozsáhlý příběh plný boje za svobodu, pochopení, nenávisti a nečekaných zvratů. Hra je zatím dostupná na PC a PS4. Nic víc se dle slov vývojářů zatím neplánuje.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0