Resident Evil 2 – NOVINKY – Po tolika letech jsme se dočkali!

01. 01. 2019 Nikola Štěrbová
874 zhlédnutí

Resident Evil 2 je jeden z nejoblíbenějších dílů celé série. Proto když byl oznámen připravovaný remake, nejeden fanoušek zajásal. A protože si remake budeme moci zahrát za necelý měsíc, je načase podívat se, co všechno nám nabídne a co se vlastně změnilo.

 • Datum vydání: 25. ledna 2019
 • Vývojář: Capcom
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Resident Evil je jedna z nejlepších videoherních sérií vůbec. Spousta fanoušků si nebyla jistá budoucností značky potom, co se objevil Resident Evil 7, který změnil zažitá pravidla. Remake druhého dílu se vrací zpátky ke kořenům. Z pohledu první osoby se vrátíme zpátky k akcí nabitému Residentu, na který se upřímně těším.

Fanoušci si remake druhého dílu přáli hodně dlouho. Capcom v roce 2015 oznámil, že se remaku dočkají, ale trvalo dalších pár let, než jsme dostali nějaké pořádné informace. Už v prvních trailerech jde vidět, že čas, který vývojáři investovali do remaku se vyplatil. Hra vypadá úžasně a tím nemyslím jen grafickou stránku.

Díky remaku se vrátíme zpět do Raccoon City a s Leonem a Claire se znovu postavíme nakaženým. Přesto, že jde o remake, čeká nás tolik novinek, že se dá Resident Evil 2 Remake považovat za novou hru.

Nový engine přináší nové možnosti. Itemy v remaku nebudou na stejných místech jako v původní hře a zombíci se budou objevovat na jiných místech, jenom abychom museli pořád ve střehu. Nová grafika prezentuje děsivou atmosféru v nejlepším světle a zatím to vypadá tak, že budu hrát RE2 se zapnutou lampičkou. Pohled přes rameno sice napovídá, že půjde o něco akčnějšího, ale hra se moc nevzdaluje od hororu.

Když už jsme u nového pohledu musím dodat, že konečně funguje tak jak by měl. Míření je rychlejší, máte větší přehled o situaci kolem a o tom, co dělá Leon nebo Claire. A protože všechno pěkně vidíte, můžete si užít stříkance krve a dalších částí těl kolem. Chuťovka!

Po zhlédnutí trailerů a ukázek ze hry musím říct, že se opravdu hodně těším. Na videu všechno vypadá naprosto úžasně, bojový systém, grafické zpracování, zvuky a hudba… Kromě normální edice si můžete pořídit i sběratelskou edici, která je nechutně drahá, ale je nabitá dobrůtkami.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0