Retro Friday (2) – TÉMA – SSX On Tour (Playstation 2)

21. 07. 2017 Ondřej Knap
923 zhlédnutí

Původní datum vydání: Spojené státy americké: 11.10.2005
Evropa: 21.10.2005
Japonsko: 17.11.2005
Vývojáři: EA Canada, EA Montreal (PSP verze)
Vydavatel: Electronic Arts
Série: SSX
Platformy: Playstation 2, Playstation Portable, Nintendo GameCube, Xbox
Žánr: Extrémní závody, sportovní hra

V dnešním druhém díle Retro Friday se podíváme už na trochu novější hru oproti té minulé. Přeci jen se, ale jedná o nostalgický kousek. Hra SSX On Tour je ze série slavných SSX extrémních snowboardových závodů. Jdeme se tedy podívat na tuto skvělou hru. Oprášíme především „prkno“, ale také lyže.

Představení hry a její vývoj

Jak už tedy víme SSX On Tour je snowboardová a lyžařská závodní hra. Lyže jsou do této hry přidány až v tomto díle. Starší díly hry obsahovali pouze jezdce na snowboardu. Tento díl se řadí pod číslo čtyři. SSX On Tour vyšla na Playstationu 2, Playstationu Portable nebo-li PSP, Nintedno GameCube a Xboxu. Celá hra se vyvíjela pod názvem SSX 4. Zajímavé je říci, že verze pro Nintendo GameCube obsahuje tři speciální jezdce co má exkluzivně jen tato konzole a to Maria, Luigiho a princeznu Peach. Stalo se tomu tak v rámci dohody EA s Nintendem. Všechny ostatní informace o vydání hry, vydavatelích a podobně je zmíněno na začátku článku takže netřeba se o tom rozepisovat.

Hratelnost SSX On Tour je značně podobná té v SSX 3, ale jsou tu jistá vylepšení. Co zůstává stále stejné je ovládání hry. Také principy hry, kdy buď závodíte dolů z kopce na čas nebo o počet bodů za udělané triky. Stejný zde zůstává i pruh, který se naplňuje po úspěšném dopadu. Využíváte ho na zrychlení a po úplném naplnění na „Monster Triky“, které jsou v tomto díle pod názvem „Über triky“. Základy jsou tedy stejné. První novinkou co tento díl obsahuje je možnost výběru lyží nebo snowboardu. Dále tu pak máme výraznou kampaň, kdy se vy, jako největší „loser“ hory snažíte dostat na samotný vrchol jezdeckého žebříčku. Při cestě na vrchol vám dávají nabídky různí sponzoři a tím pádem máte lepší vybavení a můžete dělat lepší triky a podávat lepší výkony. I když by to někdo nepovažoval za novinku tak cestou na vrchol potkáte SSX legendy z předešlých dílů a budete je muset porazit v různých závodech. Jedná se o Elise, Mac, Kaori, Zoe, Psymon, Nate and Allegra.

Celý tento díl je prezentovaný jako „sketch-book“. Jak je vidět na prvním obrázku. Tento formát a grafika se nepoužívá pouze jen v menu hry, ale také ve hře samotné. Plus „malůvky“ jsou i ve videích a je z nich tvořen pomyslný příběh vašeho postupu.

Písničky v tomto dílu tedy OST (Official Soundtrack) je nad míru dokonalý. Už jen samotná hudba vás vrhne do role „snowboarďáka nebo lyžaře“ a zpříjemní vám pobyt na sjezdovkách jak označených tak neoznačených. Dalo by se říci, že SSX On Tour připravil půdu pro hry jako Shaun White Snowboarding a nebo Steep. I když je víc bláznivější, někdy až nesmyslný tak tu ty základy jsou. Především „open world“. Hru doporučuji všem, kteří si chtějí zkusit jaké to je hrát bláznivého, šíleného dědečka her jako je třeba Steep. Tak tedy „Let´s Rock&Roll on snow !!“Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0