Rime – NOVINKY – Vydejte se na tajuplný ostrov

05. 07. 2017 Filip Starý
742 zhlédnutí

Studio Tequila Works vypustilo do herního světa vcelku nenápadnou adventuru s názvem Rime, ale pod téměř tradiční maskou se patrně skrývá velmi originální příběh, který dokáže zajistit pár skvěle strávených hodin.

Rime nepřichází na trh s ničím závratně přelomovým, ale po shlédnutí několika screenshotů a videí vám bude ihned jasné, že atmosféru, kterou hra navodí, jen tak něco nepřekoná. Z grafického hlediska vám může hra připomenout například nedávno vydaný titul Furi, ale tady se rozhodně ohánět mečem nebudete.

Hlavní postavou je chlapec a jak už to v těchto adveturách bývá – moc toho nenamluví. Roli přebírá barevné prostředí, zvuky a věž v dálce, která bude cílem vaší cesty. V roli chlapce se vydáte na cestu plnou hádanek, tajemství a nekonečného dobrodružství. A dobrodružství je to klíčové. Budete sice putovat k hlavnímu cíli – přibližující se věži v dálce, ale samotná cesta je to, kde zažijete nejvíc. Hromadu originálních puzzlů a hádanek, které se vývojářům podařilo dostat do mysteriózního ostrova.

Jak se zdá, tak jedinými problémy je jenom optimalizace a nezájem o hráče – tím myslím, že hra si běží vlastním životem a vy jste jenom někým, kdo se snaží proniknout do dokonalého prostředí. Nečekejte tak žádnou pomoc při průchodu hrou, na vše si musíte přijít pěkně sami. Nezbývá nic jiného než zapojit fantazii, mozkové závity a nechat se pohltit tajuplným ostrovem. Kvůli nedokonalé optimalizaci vám Rime asi nepoběží úplně bez problémů, ale to není nic, co by se nedalo napravit. Pokud si stále Rime nedokážete pořádně zaškatulkovat, tak jistou podobnost můžeme spatřit například s The Last Guardian nebo Journey. Rime je ale v mnoha ohledech jiná a kvalitní adventura, kterých potřebujeme rozhodně víc.

Dle dostupného hodnocení to zatím vypadá, že do sebe vše zapadlo tak, jak má. Vysoké hodnocení se na Rime sype ze všech strach. Dokonale propracované prostředí dokáže navodit jedinečnou atmosféru pro několikahodinové dobrodružství.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0