RollerCoaster Tycoon Classic – NOVINKY – Legenda se vrací na Steam

01. 10. 2017 Jakub Fišer
1 512 zhlédnutí

V historii videoherního průmyslu nebylo tolik úspěšných budovatelských strategií, jako právě série RollerCoaster Tycoon. Ano, všichni jistě vzpomínáme na sérii SimCity nebo geniální sérii Zoo Tycoon, a RollerCoaster Tycoon jednoznačně patří mezi tuto smetánku. Stejně jako výše jmenované, i pouťovou strategii v dnešních dnech nahradil sofistikovanější a hlavně pro dnešní technologie vhodnější nástupce, každý ale máme v srdci místo pro RollerCoaster Tycoon. V době, kdy se herní průmysl teprve dotvářel, byly hry jako SimCity a RollerCoaster růžemi mezi trnami. Hry, které přinesly hodiny a hodiny zábavy, jednoduché ovládání, ale hlavně nápad – komu by se nechtělo vést vlastní zoologickou zahradu nebo zábavní park.

O nástupci v podobě Planet Coasteru jsem již mluvil. Je to zábava, ale není to ta klasická zábava a není to ani nostalgie. Naštěstí si již brzy budeme moci zahrát klasickou původní verzi hry RolleCoaster Tycoon. Ta přichází po letech na platformu Steam jakožto RollerCoaster Tycoon Classic a dává tak vědět všem svým pomyslným nástupcům, že král a legenda je zpět. Těšit se můžeme na oblíbené systémy, které frčely v době původního vydání titulu, stejně tak jako na nostalgickou grafiku, která dnes stojí za připomenutí.

Jak jsem již zmiňoval, titul právě v těchto dnech přijíždí na digitální obchod Steam. Ještě než se dostaneme k ceně, je také dobré připomenout, že řada z nás již mohla titul vyzkoušet, ne ale na svých počítačích, nýbrž na tabletech a smartphonech, kde byl titul jeden čas také dostupný; považte ale, že teprve na PC dostává titul ten pořádný nostalgický vibe. Za reinkarnací starého titulu nestojí nikdo jiný než skvělé Atari, které si za hru řekne 20 dolarů. Ano, není to zrovna málo, nicméně to ani není kdovíjak vysoká částka a za onu pětistovku dostanete pořádný kopec zábavy, který pamatujete ze svého dětství. No řekněte, není potom ta zábava skoro zdarma?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0