Rustler – NOVINKY – Středověké GTA!

16. 02. 2021 Nikola Štěrbová
328 zhlédnutí

Minulý rok spustilo studio Jutsu Games na Kickstarteru kampaň, která by jim pomohla financovat vývoj hry Rustler. Celý název hry Rustler: Grand Theft Horse a jde o GTA přesunuté do středověku, místo aut se kradou koně a krávy se ládují do katapultu.

 • Datum vydání: 18. února 2021
 • Vývojář: Jutsu Games
 • Platformy: Microsoft Windows, Android, macOS

Rustler se inspiroval u prvních dílů GTA, kde se ještě tak moc nehrálo na příběh, ale šlo hlavně o auta a střílení, jenom to přesunul do středověku.

Hlavní postavou je plešatý Cápek, který se na začátku hry probouzí s příšernou kocovinou, kterou se rozhodne přepít (protože trik je v tom, nikdy nevystřízlivět). Tenhle cápek pracuje pro místní gang a jeho prvním úkolem je ukrást koně, projet s ním přes lakovnu a přivést ho zpátky gangu. Jakmile skončí tutoriál, hlavní protagonista zjistí, že se chystá královský turnaj, na který by se mohl dostat a možná i vyhrát.

K účasti na turnaji je potřeba opatřit si falešné papíry, které tvrdí, že jste šlechtického původu. Papíry stojí 5000 stříbrných a takovou sumičku lze získat třeba plněním questů. Hledání Svatého grálu nebo přeměna vody na víno jsou jenom některé úkoly, které si vývojáři připravují.

Hra se snaží hlavně pobavit, humor asi nesedne úplně každému, ale to už si rozhodne každý hráč sám. Dialogy jsou plné odkazů na jiné hry nebo filmy. Místo rádia si můžete najmout barda, kterého přepínáte tak, že ho praštíte. A jako zbraň vám kromě meče poslouží i automatická kuše nebo třeba svatý ruční granát.

Rustler půjde 18. února do Early Accessu a už teď jsou ve hře některé chyby, se kterými se vývojáři musí poprat. Ovládání hry není úplně vyladěné a s optimalizací by si vývojáři taky ještě mohli trochu pohrát. Zatím není úplně jasné, co všechno do hry ještě přibude, protože herní mapa není zase tak velká a hra by mohla lehce sklouznout k jednotvárnosti. To všechno jsou však problémy, které se dají v Alpha verzi hry pochopit a nezbývá než čekat, co všechno vývojáři dokáží vyladit. A jak bude působit celá hra.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0