Scratch Wars – TÉMA – První karetní stírací hra na světě

31. 01. 2017 Jakub Fišer
3 511 zhlédnutí

Kdo by kdysi v dětství nesbíral kartičky pokémonů nebo Magic: The Gathering, jakoby nebyl. Ale jen si vzpomeňte, kolik z vás znalo skutečná pravidla těchto karetních her, která například u kultovních Magiců nebyla zrovna snadná na pochopení. Dnes jsme ale byli svědky představení nové české karetní hry Scratch Wars, která se vám do paměti zapíše hlavně svým svérázným stylem a prestiží nabranou během vývoje. Startupová společnost Notre Game bere ale koncept karetních her trochu jinak a to je dobře. Tak například samotný Peter Adkinson, vydavatel Magic: The Gathering, řekl o konceptu Scratch Wars, že něco podobného chtěl i on sám předvést světu, ale technologie mu to neumožnily. A právě to je věc, kterou Notre Games využívají na maximum.

Nápad je to vcelku prostý, přesto naprosto skvěle funkční. Zkrátka si zakoupíte kartičky a můžete si je uložit do smartphonu pomoci QR kódů na každé z karet. Systém je to vskutku zajímavý, ale co jsou tedy samotné kartičky zač? Jedná se o bojovníky světa Overcorner, přičemž celý tento svět má i vlastní mytologii, ale tou se my nebudeme v tuto chvíli zabývat. Daleko podstatnější je vaše vlastní sbírka hrdinů, které si lze kupovat v balíčcích, o kterých si povíme později. K hrdinům sbíráte rovněž i zbraně, které mají podobu malých kotoučů, se kterými točíte na speciální žluté točně. Ta funguje jako například kostka u Dračího doupěte, ovšem místo čísel tady jde především o efekty, které zbraň může způsobit. A přesně tímto stylem probíhá souboj mezi hráči – máme hrdinu, zbraň, točnu a můžete hrát.

Ovšem když jsme byli u těch karet samotných, jakožto fyzické kartičky mají i další unikátnost, kterou ještě nikdo nemá a ta dala také vzniknout samotnému názvu hry. Když si totiž kartičky koupíte, zjistíte, že na sobě mají stírací vrstvu, podobnou té ze stíracích losů. Autoři hry jsou toho názoru, že když si hráč bude muset kartičku sám setřít, více se s ní sžije a bude pro něj fyzicky hodnotnější, než kdejaký pokémon. Pokud ale kartičky chcete jen sbírat, rozhodně můžete, neboť i na to jsou připraveny. Karty v současnosti nabízí 60 obrázků hrdinů a zhruba dvakrát tolik zbraní, jenže i hrdinů je ve finále velké množství kombinací, vzhledem k variabilitě jmen hrdinů.

Celý tento projekt se rozeběhne 7. února, tou dobou tedy začnou do trafik a všemožných hračkářství (konkrétně Hasbro, Bambule anebo HM Studio) proudit dodávky s kartičkami. Co se týče cen těchto kartiček, nejsou zdaleka tak levné, jak byste si mohli myslet, ale jejich cena vám kapsu neutrhne, o to se nebojte. Kartičky se budou prodávat po jednom – jak kartičky se zbraněmi, tak kartičky s hrdiny, přičemž za jednu kartičku zaplatíte 25 Kč. Autoři to omlouvají tím, že kartičky mají na sobě 11 potahových vrstev a jejich výroba tak není zcela jednoduchá a je rozhodně unikátní; navíc v ceně je i průhledný plastový futrálek. Od této ceny se tak odvíjí i cena větších balíčků. Mezi ty se řadí „Starter pack lite“, který obsahuje kartu hrdiny, kartu zbraně, plastovou točnu a stírátko – za tento balíček zaplatíte 50 Kč. V nabídce bude i velký starter pack v plechové krabičce, který obsahuje dvě karty hrdiny, šest (!) karet zbraní, dvě točny, stírátko a pravidla hry – zde je cena velmi příjemná, protože za osm karet zaplatíte pouze 200 korun.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0