Skryté příběhy – NOVINKY – Nevšední výlety po památkách

12. 07. 2017 Nikola Štěrbová
1 684 zhlédnutí

Minulý rok ovládl svět Pokémon GO. Všichni chodili s displejem před obličejem po městech i mimo ně a doufali, že najdou nejvzácnější Pokémony. Naštěstí jak rychle přišli, tak rychle odešli. Dneska už si na ně nikdo nevzpomene. Na stejném principu vznikla aplikace Skryté příběhy, která si klade vyšší cíle než jen běhání po lese.

Skryté příběhy jsou aplikace nebo chcete-li hra, od vývojářů Tripeduca. Vyšla asi před měsícem a už teď ji hraje spousta lidí. Asi nebude dost popularní na to, abychom ji hráli i příští léto, ale stojí za zmíňku a určitě zpestří letní výlety s rodinou nebo přáteli.

Po stáhnutí aplikace se musíte zaregistrovat. Vytvoříte si tak svůj tým, za který sbíráte body plněním úkolů. Je to vlastně RPG v přímém přenosu. Vyberete si místo, které chcete prozkoumat a můžete vyrazit po trase, zobrazené na displeji. Stačí sledovat cestu, čas od času se zastavit a dozvědět se něco o historii. Součástí hry jsou i minihry – úkoly o jejichž splnění budete požádáni osobou, jejíž minulost se vztahuje k místu, na kterém se právě nacházíte.
První věc, která mě na hře Skryté příběhy zaujala, je její grafika. Kouzelné kreslené postavičky děti zaujmou a starší nijak neurazí. Celou hrou provází mimozemšťan To-To, který umí cestovat v čase a propojuje tak minulost se současností. Pomáhá a vysvětluje, co ma hráč udělat a rozdává úkoly. Na oplátku chce hráčovu pomoc se zničením záporáka Timora Temnonoše. Ten se ukrývá na jedné z tras. Tahle zápletka je spíš vedlejší. Důležitější jsou informace o místě, na které jste se jeli podívat.
Aplikace Skryté příběhy nenabízí nic víc než jakéhosi virtuálního průvodce s pěkným vizuálním zpracováním. Vyžene nejen děti na procházku a probudí v nich zvědavost. Pro soutěživce jsou tady i body a tak mezi sebou můžou týmy soupeřit. Trasy jsou po celé České republice, takže nehrozí, že byste si nevybrali vyhovující trasu. A to nejlepší na konec, všechny trasy se dají stáhnout dopředu, není tedy potřeba mobilní připojení a odpadají i obavy o dostupnost signálu. Hned po Google mapách je to nejužitečnější aplikace na cesty.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0