Snakeybus – NOVINKY – Je to jako HAD, ale lepší!

05. 04. 2020 Nikola Štěrbová
627 zhlédnutí

Legendární hra Had proslavil Nokia telefony víc, než ostatní funkce, které v té době telefon nabízel. A čas od času má asi každý z nás chuť znovu si zapařit tu dokonale jednoduchou hru. Na Google Play je sice hromada her, které se snaží být alespoň stejně dobré jako původní Had, ale to není ono. Vývojáři ze studia Stovetop se inspirovali jednoduchostí hada, převedli hru do moderní doby v 3D prostředí a zrodil se Snakeybus.

 • Datum vydání: 10. května 2019
 • Vývojáři: Stovetop Studios
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Mac OS

Cíl hry je jednoduchý, jako řidič autobusu hráč vyzvedává cestující na zastávkách a rozváží je po mapě. Na rozdíl od normálního autobusu se ale s vystupujícími cestujícími hráč nezbavuje váhy, ale spíš ji nabírá. Pokaždé, když vysadíte nějaké lidi, autobus se prodlouží. A stejně jako v hadovi, za sebou časem táhnete obrovský ocas, do kterého nesmíte narazit.

Díky tomu, jak rychle autobus roste, se hra hodně rychle mění v chaos. V podstatě na každé křižovatce narazíte na kus nějakého autobusu a občas je potřeba použít boost a část svého nebo cizího kolosu přeskočit. Ze začátku je potřeba zvyknout si na ovládání – brzda, plyn, volant a ručka se pořád střídají, a protože nemůžete zastavit na víc než pár vteřin, máte v jednu chvíli dost práce.

Hra má několik herních modů. Kromě klasického rozvážení cestujících po mapě a výzev, které odemykají nové skiny na autobus, je ve hře i nekonečný mod. V něm si hráč nemusí hlídat čas a jenom se stará o to, aby se mu prodlužoval autobus. Nově se ve hře objevil multiplayer a možnosti hry se ještě rozrostly.

Snakeybus má úžasnou grafiku, celkem dobrý soundtrack (i když vlastní hudba na pozadí, dělá hru zábavnější) a kombinuje dvě věci, které ji dělají návykovou. U hry si totiž skvěle odpočinete, ale během jednotlivých kol budete napnutí jak kšandy. Podobně jako v Hadovi, ani tady netrvá jedno herní kolo víc než pár minut, jde o hodně zábavnou hru.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0