State of Mind – NOVINKY – Ukázka nepěkné budoucnosti!

21. 08. 2018 Nikola Štěrbová
960 zhlédnutí

State of Mind je další hra, která nám ukazuje, jak by mohla vypadat budoucnost. A že není úplně růžová je myslím naprosto jasné. Společnost, v níž se nacházejí dvě hlavní postavy je rozdělena. A zatímco si bohatá část obyvatelstva užívá krásný virtuální svět, ta druhá dře v nelidských podmínkách. Zápletka nemá chybu a určitě osloví nejednoho hráče, jak je na tom hratelnost?

Datum vydání: 15. srpna 2018

Vývojář: Daedalic Entertainment

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Je rok 2048 a berlínský novinář se spolu se svou rodinou připlete k podivné nehodě. Richard Nolan tak začne šťourat do věcí, do kterých by neměl. Řešení záhady ho zavede k druhé hratelné postavě Adamu Newmanovi a s jejich pomocí hra ukazuje, jak funguje jejich svět. Respektive nefunguje, protože rozdíly mezi jednotlivými třídami jsou propastné.

Co se týká příběhu, nemůžu najít nic, co by mi vyloženě vadilo. Je hodně promyšlený, ale ne příliš složitý a hráče opravdu vtáhne do svého cyberpunkového světa. Problém je ve zpracování celé hry. Většinou mi polygonová grafika nevadí, spíš naopak, ale ve State of Mind působí až divně. Zatímco svět vypadá perfektně, plný neonů a skvělých technologií, polygonové postavičky do něj nezapadají. Tvůrci uvedli, že polygonový vzhled reprezentuje křehkost postav, ale mě osobně to tak nepřipadá.

State of Mind je point-and-click hra a není jedna z nejtěžších. V podstatě se pohybujete po 3D světě a hra vám ukazuje na co můžete kliknout. Občas najdete nějaký zajímavý článek, informace o životě jedné z postav nebo otevřete puzzle. Nemusíte se bát nějaké šílené obtížnosti puzzlů, jde spíš o proklikání se ke správnému výsledku. A i když nejsou vždycky zábavné, aspoň ve hře nepřekáží.

State of Mind je klasická adventura s opravdu zajímavým příběhem. Jedna z věcí, která mě opravdu překvapila je absence kombatu. Ačkoliv je kolem vás spousta robotů, kteří by se dali rozmlátit na hromadu plastu/kovu, hra vám nic takového nenabídne. Pokud rádi řešíte případy a líbí se vám antiutopické prostředí, je State of Mind to pravé pro vás. Jestli máte rádi něco akčnějšího, budete si muset počkat na Cyberpunk 2077.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0