Still There – NOVINKY – Osamělá stanice,deprese a káva!

15. 09. 2019 Nikola Štěrbová
786 zhlédnutí

Still There je blížící se adventura, která sleduje příběh Karla, strážce vesmírného majáku Bento. Každodenní rutinu na stanici naruší záhadná zpráva. A osamělý strážce majáku se musí vypořádat nejen se svými vlastními problémy, ale i s AI stanice, puzzly a kávovarem. Bez skvělé kávy se ve vesmíru prostě nedá vydržet.

 • Plánované datum vydání: podzim 2019
 • Vývojář: GhostShark
 • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Mac OS

Still There zavede hráče na osamělou stanici v hlubokém vesmíru. Karl se dobrovolně vydal daleko od Země a všeho co znal, do isolace, aby tam kontroloval přístroje a čistil okna na stanici. Každý další den je stejný jako ten předchozí a Karl si nemůže stěžovat, jeho rutina vyplňuje všechen volný čas. Do doby, než ji naruší záhadná zpráva ze země.

Trailer provází hlas ženy, pravděpodobně Karlovi přítelkyně/manželky, která vzpomíná na časy před Karlovou cestou na stanici. Sama říká, že mělo jít jenom o rutinní práce, ale už je tomu dvacet let a ona sama neví, jestli vzkaz vůbec ke stanici dorazí. Co se stalo se dozvíme až v listopadu, kdy má hra vyjít.

Still There trochu vypadá jako hodně depresivní záležitost, ale vývojáři slibují, že hra bude vyvážená. Zatímco Karl bojuje s osamělostí, smutkem a depresí, AI stanice Gorky vyvažuje všechny situace svým černým humorem. Rutinní opravy stanice a řešení puzzlů zase budou střídat pauzičky na kávu a návštěvu toalety.

Still There vypadá po všech stránkách lákavě. Příběh mě zaujal asi nejvíc, protože hlavní protagonista v depresi a hluboký vesmír všude kolem mě vždycky dokáže navnadit. Ale i fakt, že vývojáři mysleli na důležitost ranní kávy a to, že všechna AI nejsou nudné stroje taky pomáhá. Kromě toho, že jde o point and click adventuru a zahrajeme si ji ještě tenhle podzim, toho zatím moc nevíme, ale alespoň je na co se těšit.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0