Stronghold: Warlords – NOVINKY – RTS z Asie!!

09. 03. 2021 Nikola Štěrbová
337 zhlédnutí

Stronghold je herní série, která se na trhu udržela už 20 let. A mezi hráči RTS titulů asi nenajdete nikoho, kdo by Stronghold neznal. 20 let je ale dlouhá doba a vývojáři museli trochu inovovat základ celé hry a navíc přesunuli dění do Asie. Jaký je nový Stronghold Warlords?

 • Datum vydání: 9. března 2021
 • Vývojář: FireFly Studio
 • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Jako zbytek her je i Warlords primárně o budování pevnosti a přilehlé vesnice, sbírání surovin a příprava vojska na obléhání nepřítele. Stronghold tentokrát opouští evropskou půdu a přesouvá se do Asie, takže je čas vytáhnout katanu a naplánovat útok ninjů, který nikdo neuvidí přicházet.

Stronghold Warlords má 5 kampaní, které primárně ukazují hráčům všechny herní mechaniky. Čtyři kampaně jsou zaměřené na dobývání, zatímco poslední se soustředí na ekonomiku. Každá kampaň má v čele jiného warlorda a točí se kolem jeho unikátních schopností. V žádné z kampaní nečeká na hráče srdcervoucí příběh, ale osobně v tom nevidím problém. Kromě kampaní je ve hře multiplayer, skirmish a možnost vytvářet vlastní mapy.

Hlavní změnou je přidání diplomacie do hry, každá mapa má na začátku už několik obydlených měst s warlordem v čele. Hráč má možnost spojit se s dalšími warlordy a ovládnout tak celou mapu. Jediný problém je, že nepřítel může dělat plně to stejné. A někdy se stane, že vás spojenec přejde na druhou stranu.

Warlords nedominuje grafikou a neuvidíte v detailu malé broučky v trávě na bitevním poli, ale na druhou stranu když zaspamujete bitevní pole jednotkami, hra se neškube a nepadá.

Stronghold Warlords vycházá už na dnes na PC a bude dostupný na Steamu. Nejde o přelomovou strategii, ale rozhodně je dost zajímavá pro fanoušky Strongholdu i RTS her obecně. Strategie odehrávající se v Asii jsou pořád nedostatkové zboží, Warlords má několik zajímavých mechanik a i když je to celkem těžká hra, není to ztráta času.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0