Styx: Shards of Darkness – NOVINKY

20. 03. 2017 Zuzana Bumbová
765 zhlédnutí

Zábavná hardcore stealth akce s oblíbeným zabijáckým goblinem z prvního dílu se opět vrací na scénu a máte se určitě na co těšit. Vývojáři z francouzské firmy Cyanide se totiž rozhodli si trochu napravit reputaci po mnoha méně úspěšných hrách a doladit některé chybky, které v prvním dílu hráčům vadili.

Pokud se necítíte na to se plížit za zády vašich nepřátel sami, tentokrát máte možnost hrát i v kooperativním módu s kamarádem a doufat, že vám to celé nepokazí. Těšit se můžete i na povedený humor, který vás doprovázel již v předchozím dílu. S novým enginem přišla také trochu lepší grafika a také rychlejší reakce prostředí, nicméně nečekejte něco revolučního, hra v tomto případě nepřinese příliš nového, ačkoliv se od nového dílu všelicos zlepšilo. Jako v předchozím díle často spuštění alarmu znamená vaši smrt, nejste totiž na přímý boj příliš vybaveni, a to je na této hře právě to kouzelné – nehrajete za narubaného chlapíka, který se plíží mezi nepřáteli vlastně jen pro efekt, ale za slaboučkého goblina, který prostě silné rány nemá šanci ustát.

Bohužel umělá inteligence nepřátel občas stále trochu pokulhává, nicméně se samozřejmě od předchozího dílu přeci jen trochu zlepšila. Herní obtížnost postupně roste a tak vás některé části mohou potrápit i několik minut, než se vám podaří je zdárně dokončit. K tomu vám dopomáhají nové vlastnosti a schopnosti, které můžete získat za plnění různých úkolů a rozdělit je dle svých preferencí. Některé z nich jsou pro gameplay opravdu zásadní, jiné se vám zase hodit příliš hodit nebudou, ale často závisí právě pouze na vašich osobních preferencích a jakým stylem hodláte hru hrát.

Takže pokud jste se bavili u prvního dílu, nejspíš vás zaujme i toto pokračování. Hru si můžete zahrát jak na PC, tak i na PlayStation 4 nebo Xbox One.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0