Subnautica brzy zamíří i na PlayStation 4 – NOVINKY

14. 03. 2018 Jakub Fišer
1 088 zhlédnutí

Hororové hry anebo hry s těžkou, tíživou atmosférou mám opravdu rád. Nejde však jen o hry, taková kniha od Stephena Kinga či film od Davida Finchera, to jsou klasiky, které se nikdy neomrzí. Často hrajeme hororové hry, případně konzumujeme podobný obsah, za účelem vyvolání strachu, který uspokojí naše niterní potřeby adrenalinu. Při svém bádání světem hororových her jsem však narazil na jednu, která rozhodně nespadá do žánru horor, i přesto je to hra, která vás v klidu nenechá. Jedná se o hru Subnautica, která mimo jiné získala zajímavé ocenění za nejděsivější nehororovou hru. Že jste ještě nezkoušeli? Je to klidně možné, hra totiž v současnosti existuje pouze na Windows 10, tedy na plaformách PC a Xbox One. Naštěstí již brzy plánuje svůj nástup i na PlayStation 4.

A o čem že je Subnautica? Jedná se o survival hru, ve které se octnete na neznámé planetě plné vody a vaším cílem je zkonstruovat síť podmořských základen, ve kterých bude schopný život. Hra má velmi okouzlující grafiku, je nabita barvami a audiovizuálně je opravdu na skvělé úrovni; byť se jedná o indie záležitost. Lidé, kteří trpí aeuquorofobií (strach z oceánu nebo z moře), by se měli být před Subnauticou na pozoru, velkou část při hraní totiž strávíte pod mořskou hladinou a společnost vám nebudou dělat postavičky ze seriálu Simpsonovi, ale místy překrásné rybičky a stvořeníčka, sem tam ale také obrovští krabi, gigantičtí Leviathani (jméno podle biblické vodní zrůdy) či chobotnice všeho druhu. Děs budou nahánět především nelidské zvuky, které tvorové z jiných galaxií vydávají a u toho vám skutečně budou řídnout vlasy.

Co je však podstatné, i přes to, že Subnautica je skutečně pekelně děsivou hrou, byť se do hororové kategorie neřadí, má na stovky tisíc hráčů a fanouškovská základna dál roste. Možná i díky tomu se vývojáři rozhodli rozšířit pole působnosti z PC a Xboxu One rovněž i na PlayStation 4, který prozatím zůstával Subnauticou netknut. Titul by se měl na naše japonské konzole podívat ještě během léta a postrašit tak milovníky letního koupání.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0