The Culling – RECENZE – 16 lidí, pouze 1 vítěz

13. 05. 2016 Vojtěch Pastuszek
1 045 zhlédnutí
 • Vývojáři: Xaviant
 • Datum vydání: 4. března 2016 (early access), 2017 plná verze hry
 • Žánr: Akční, multiplayer survival game

Znáte filmovou hrdinku Katniss Everdeenovou? Hrála ve filmovém trháku Hunger Games. Toto ale není článek o filmu, ale o hře, která je tomuto filmu velmi podobná a je jí také inspirována. Oč se jedná? 16 lidí, kteří jsou odkázáni na smrt v hracím poli, 16 lidí, kteří se proti sobě utkají, a je jedno, jestli budete hrát ve více lidech jako přátelé, nebo se postavíte tomuto systému jako jedinec.

the cullingg

Vše se točí pouze kolem čísel 25, 16, 1 a 1. Proč zrovna tato čísla? 25 symbolizuje „25 minut“, ve kterých má „16 lidí“ prozkoumávat „1 ostrov“, vyrábět si zbraně, bandáže, výbušné bomby, pasti a mezitím se navzájem povraždit. Jediný zádrhel je ale ten, že je zde pouze „1 vítěz“ – zřejmě nepůjde obejít systém, jak se stalo v 1. díle filmového vydání, kdy Katniss s Peetou přechytračili kapitol snědením bobulí a stali se oba vítězi.

Na začátku každého kola se objevíte kdesi na mapě a začne již zmíněné prozkoumávání. Zde platí opět poznatek: čím více hru hrajete, tím lépe znáte mapu a dokážete rychleji nastražit vámi vyrobené pasti, rychleji se zorientovat na mapě a celkově vyzrát na vaše nepřátele. Styl boje je více situován na blízko, tudíž je potřeba nejen útočit, ale taktéž se i bránit. Je sice zvláštní, když po vás jde rozzuřený chlápek s mečem, a vy se kryjete pouze rukou a ubere vám míň HP než obvykle, ale je to jen hra, nic nemusí být reálné. Samozřejmě zde můžete najít, či vyrobit zbraně na dálku – luky, oštěpy, automatické a poloautomatické zbraně…

Crafting

Po dohrané mapě získáváte oblečení a můžete si svého „hrdinu“ vybavit jakýmkoli oblečením, které je v danou chvíli v módě.

Hra je v Early Access od 4. března 2016. Plná verze hry by měla vyjít v roce 2017.

Pokud tedy budete chtít hru podpořit, neváhejte a zkuste ji. Hru najdete například na STEAMU.

+ Napodobenina knižní/filmové předlohy, styl boje

– Stále je zde hodně bugů (není plná verze hry)

Hodnocení: 7/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0