The Dwarves – RECENZE – Trpaslíci jako hlavní rasa

30. 12. 2016 Tomáš Cajthaml
985 zhlédnutí
 • Vývojář: King Art Games
 • Platformy: PC, XONE, PS4
 • Datum vydání: 1. prosince 2016
 • Žánr: RPG

Fantasy příběhy a dnes už známé rasy jako jsou elfové, půlčíci, sktřeti, goblini a především trpaslíci, jsou dnes jedny z nejpopulárnějších. Zakladatelem světa fantasy, jak jej dnes známe je sám velký J. R. R Tolkien, který svým světem Ardy a především příběhy ze Středozemě vytvořil úžasné dílo. Jako dalšího bych určitě zmínil Andrezeje Sapkowského známého pro svoji sérii Zaklínač, který pohlíží na fantasy svět trochu více realisticky a brutálnějším způsobem, kdy nevyhrává vždy dobro, ale spíše lidská podlost. Oba tyto světy se dočkaly svého herního zpracování.

Herního zpracování se nyní dočkalo i dílo The Dwarves od spisovatele Markuse Heitze. Ten ve svém díle staví trpasličí rasu jako hlavní, neboť podle něho je právě tato rasa v pozadí a není využitý její potenciál. Přiznám se, že knihu v českém překladu Trpaslíci jsem si přečetl, až po dohrání hry, a knihu doporučuji jako opravdu dobré fantasy.

Hra už takový zázrak, co se do příběhu není, protože přes svůj základ se dějem moc nedrží své předlohy. Ale to je tak jediné co bych viděl jako mínus. Hra je plná drsných vousáčů v brnění, třímající sekeru v ruce a neohroženě se zapojující do každé šarvátky.

Bojový systém hry funguje jako dnes v mnoha jiných RPG. Nepřátelé a vaši bojovníci pobíhají v reálném čase, ovšem máte možnost si celou scenérii pozastavit a rozmyslet si rozkazy vaší družině. Každá postava má své unikátní schopnosti a v the Dwarves jich máte rovnou 10. Na samotném bitevním poli už můžete ovládat pouze 4, ale i tak je na bojišti opravdu krásný zmatek.

Boj je v zásadě jednoduchá, ale na můj vkus mohl být propracovanější trochu lépe. Boje mi spíše připomínají poslední trologii Hobita, kdy hrdinové namísto skutečných nepřátel mlátí pouze do vzduchu a zbytek je dodělaný pro efekt. Zde je to podobně, trpaslíci mlátí kolem sebe a nějakým záhadným způsobem ubírají život nepřátelům kolem. To je asi tak jediné co bych vytkl, co se gameplaye týče.

Hra je jinak povedené RPG zasazením do fantasy světa, kdy svým originálním přístupem cestování po světě dokáže zaujmout, ale i potrápit. Například při špatném rozhodnutí na své cestě, či nedostatkem proviantu.

 

Klady:

 • trpaslíci v jiném světle
 • RPG zpracování
 • rozdílné postavy
 • Soundtrack

Zápory:

 • odklonění od předlohy
 • Zpracování boje

HODNOCENÍ: 7,5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0