The Forgotten City – NOVINKY – Cesta do antického města!

08. 08. 2021 Nikola Štěrbová
316 zhlédnutí

The Forgotten City vznikla jako mod do Skyrimu, po více než 3 milionech stáhnutí, si autoři řekli, že by možná jejich nápad fungoval jako samostatná hra. My se teď díky tomu můžeme vrátit o 2000 let zpátky do minulosti a prozkoumat záhadou oplývající římské město.

 • Datum vydání: 28. července 2021
 • Vývojář: Modern Storyteller
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4 a 5, Xbox One a Series S/X

The Forgotten City je akční detektivní adventura, která posílá hráče prožít několik posledních dní v prokletém antickém městě. To je plné oživlých zlatých vojáků, nápadně připomínajících sochy z podstavců.

Mod, díky kterému v první řadě hra vznikla nechávají vývojáři v pozadí, inspirováni antickou kulturou a její mytologií vylepšují původní koncept. Hráči se tak můžou těšit na krásné prostředí, zajímavé postavy a samozřejmě velkou záhadu na pozadí toho všeho.

Hráč dostává naprosto nezajímavou hlavní postavu, která dostává v našem moderním světě jednoduchý úkol. Na nedalekém antickém nalezišti se ztratila osoba a vy, jste ten šťastlivec, který ji musí najít. K vaší smůle, se ale i vy ztratíte v samotných ruinách i čase.

Hráč se dostává do antického světa před dvě tisíci lety, kde všechny lidi stíhá kletba a musí se řídit děsivým pravidlem: Za hříchy jednoho budou platit všichni. Takže pokud se někdo ve města dopustí nějakého zločinu, trest padne na všechny jeho obyvatele. Hned jakmile se v tomhle světě objevíte, zjistíte, že někdo porušuje tohle jediné pravidlo a rozjede se ta detektivní část hry. Bez spoilerů můžu říct, že vás prostě čeká nabitý příběh záhadami a spoustou morálních rozhodování.

Gameplay se dost podobá Skyrimu (tím se asi vracíme zpátky k tomu, že šlo původně o mod), ale ani nový hráči nebudou mít problém zvyknout si na ovládání. Vývojáři si skvěle poradit i s rozhovory během procházení města. Znáte to, někam přijedete, NPC začne mluvit a vy mačkáte W a zastavujete, abyste tu postavu nepředběhli? Tady jenom zmáčknete E a kocháte se výhledem. Je to trochu jako cutscena, ale nějak zábavnější.

The Forgotten City na hráče dýchá svojí antickou atmosférou a vtahuje je do světa, který už dávno zmizel v čase. Příběh, úkoly a dokonce i voice acting je prostě perfektní. Zdá se, jako by všechno, o co se tahle hra snaží, perfektně fungovalo a možná právě proto dostává od kritiků hodnocení mezi 8 a 9.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0