The Persistence – NOVINKY – Sci-fi horor ve VR

19. 03. 2017 Jakub Fišer
1 284 zhlédnutí

S nástupem virtuální reality se do popředí herního průmyslu dostává žánr hororu, žánr. To je žánr, který byl vždy poněkud podceňovaný, respektive byly zde i kousky, jako například Resident Evil nebo v poslední době právě Outlast, ale řekl bych, že za rok vyjdou z dvaceti hororů zhruba tři, které nabídnou příjemný herní zážitek a dají se hodnotit jako plnohodnotné hry. Takovým jedním nadějným VR titulem by mohl být nový survival horor The Persistence.

Příběh The Persistence nás zavede na vesmírnou loď Persistence, která v prohledává vesmír po známkách života. První hlavní zápletkou je ovšem to, že posádka této lodi narazí na aktivní hvězdu, která loď natáhne do vlastního gravitačního pole. V tuto chvíli začíná boj o Persistence. Průběžně se budí další a další zástupci vaší posádky, na lodi však nejste sami. Velmi zajímavě je ale hra vyvedena po stránce respawnu, abyste rozuměli, umírat budete hodně a to například i díky tomu, že vnitřnosti lodi jsou procedurálně náhodně generované, tudíž po každé smrti se ocitnete na jiné části lodi a budete hledat novou cestu zpět; tím by hra neměla naběhnout do cyklu repetitivnosti. Ovšem malém bych zapomněl na herní techniku smrti, vy totiž pokud ve hře zemřete, probudíte se do těla nového zástupce posádky; tuto techniku nám již představilo studio Ubisoft ve WiiU titulu ZombiU.

Nezapomínejme ale ani na to, že hra bude exkluzivní pro VR, konkrétně pro PlayStation 4 a PlayStation VR headset. Vývojáři slibují výborné možnosti využití virtuální reality, například při vykukování z úkrytů, kdy se nehnete s celou postavou, ale jen s kamerou, což přináší naprosto nový požitek z hraní. Optimalizace pro VR by mělo dopadnout dobře, neboť za hrou bude stát studio Firesprite Games, které má s tvorbou VR her pro PlayStation již zkušenost. Ještě tedy upřesním, že dnešní chystaný VR titul The Persistence bude dostupný pro PlayStation 4 a VR headset PS VR, ovšem zatím nemáme informace kdy, ani kolik bude titul stát. Pokud vás ale hra zaujala, můžete se podívat na záběry přímo ze hry v gameplay traileru.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0