The Sims 4: Realm of Magic – NOVINKY – Kde mám hůlku?

27. 10. 2019 Nikola Štěrbová
1 400 zhlédnutí

Konečně jsem se dočkali rozšíření, se kterým je opravdu zábava. Sice jsem se už pár let zpátky naučila díky meditaci teleportovat z místa na místa, ale zapalovat věci ostatních Simíků jedinou myšlenkou mi dovolí jenom jediné DLC. Rozšíření Realm of Magic je tady a s novým městem se objevila i nová záhada.

 • Datum vydání: 10. září 2019
 • Vývojář: Maxis, The Sims Studio
 • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, PlayStation 4, Xbox One

Magii Simíci objevili už v roce 2003 a bylo jenom otázkou času, kdy se jí dočkáme i ve čtvrtém díle. Nadpřirozené bytosti, které známe z předchozích dílů se sloučili do Spellcastera. Simíka, který může s pomocí magie páchat zlo v sousedstvích, připravovat lektvary nebo pomáhat ostatním.

Nové město Glimmerbrook je v porovnání s těmi ostatními poměrně malé. Čeká tam na nás jenom 5 pozemků a na první pohled nevypadá zrovna zajímavě. Tedy do té doby, než si všimnete malého portálu v levé horní části obrazovky. K portálu se Simíci musí dostat po svých, ale jakmile projdou branou, ocitnou se nové lokaci.

Glimmerbrook je těžce inspirovaný světem Harryho Pottera (což jde vidět už na přebalu). Při průzkumu nové lokace najdete zmenšenou Příčnou ulici, kde se dá pořídit to nejlepší koště na létání do práce a zpátky, pořádná hůlka a nějaké ty speciální ingredience. Bohužel dokud v sobě neprobudíte skryté vlohy, budou vám celkem k ničemu.

Abyste se mohli stát Spellcasterem nebo magičem nebo jak tomu chcete říkat, musíte najít jednoho ze tří nových Simíku a mluvit s nimi tak dlouho, dokud se neobjeví ten správný dialog a oni vám nepředají část svých schopností. Nebo pokud jste stejně líní jako já, prostě napište ten správný console command a předstírejte, že už jste se tak narodili.

Jako magič máte k dispozici úplně nový strom schopností. Procvičováním magie se Simíkovi načítají body a zpřístupňují nová kouzla. A jak budete svoje schopnosti využívat je naštěstí jenom na vás. Můžete sice uklidit celý dům a nezvednout přitom zadek z gauče ale stejně tak jednoduše můžete něco zničit.

Realm of Magic je určitě jedno z těch DLC u kterých nebudete litovat, že jste si ho koupili, pokud už máte základní hru. Myslím si, že oblečení a nábytek je jednoduší a levnější do hry namodovat, ale Glimmerbrook je prostě jedinečný. Navíc hra po přidáni tohoto DLC vypadá trochu jinak, změnilo se UI hry a věřte tomu nebo ne, některé bugy byli konečně opraveny. Takže za mě palec hore.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0