The Solus Project – RECENZE – Survival? Možná na „hard“.

10. 08. 2016 Filip Starý
930 zhlédnutí

Vývojáři z Teotl Studios nás na The Solus Project skvěle naladili. Hra byla vydána v červnu letošního roku a je na čase zhodnotit, jestli tento survival počin z pohledu první osoby dosahuje takových kvalit, s jakými nám byl poprvé představen.

The Solus Project se sice tváři jako plnohodnotný survival, ale velmi rychle zjistíme, že je něco trochu „špatně“. Po ztroskotání na neznámé planetě máme za úkol navázat komunikaci s lodí na oběžné dráze, k tomu je zapotřebí nasbírat všechno potřebné a hra nám to nijak nekomplikuje. I na střední obtížnou se objevují textové tutoriály a hra nás vede tam, kde nás chce mít. O „survivalu“ nejde na střední obtížnost hovořit. Jídla jsou po mapě rozesety hory, v jeskyních jsou vodní prameny, stačí občas kouknout na teplotu těla a vyspat se, nic víc, nic míň. Nečekejte tedy, že budete shánět cenné kalorie, jak tomu bylo například ve hře The Long Dark.

tsp_screen48

Hned při základním průzkumu mě zaujali zvláštní šestihranné pilíře, které vypadají jako stvořené pro skákání. Při letu na pátý pilíř jsem se ovšem „sekl“ ve výpočtu a hrdinka letěla škvírou k zemi. Zůstal jsem tak zaseknut mezi třemi pilíři bez možnosti vyskočit přes vysoký sloup zpět. Následovalo načtení hry a pěkně si jednu část zopakovat. Ovšem jeden špatný skok člověka neodradí a nakonec se mi po pilířích podařilo dostat za horizont. Byl jsem překvapen a nejsem si jistý, jestli to tak vývojáři zamýšleli. Krajina neznámé planety není špatná, stačí opominout rozmazané a místy velmi nekvalitně vypadající textury. Působivé jsou hlavně další planety, které je možné spatřit na nebi. 20160810220634_1

Samotný příběh není nezajímavý, ale bohužel je velmi předvídatelný. Každému je prostě hned jasné, že na neznámé planetě něco najde, nejlépe skupinku mimozemšťanů. S textovými tutoriály to následně velmi připomíná „walking simulator“ a stísněné prostory ostrova uprostřed oceánu tomu nijak nepomáhají. Člověk má neustálý pocit, že hra má pouze jednu možnou cestu, jak postupovat dál. Pokud tedy nejste fanoušky zajímavých příběhu a přeskakujete čtení nalezených textů, nejsem si úplně jistý, zdali je to hra právě pro vás. Pokud hru zapnete s tím, že si necháte odvyprávět příběh, který má jasně daný směr a necháte se jím unášet, budete překvapeni. (Hlavně nepřeskakovat čtení textů tvořící příběh!) Pokud očekáváte survival hru se skvělou hratelností a zajímavým zpracování, tak budete zklamáni. Drobných nedostatků a nedořešených detailů je obrovská hromada a hra tak ztrácí své kouzlo.

+ Milovníci sci-fi příběhů si přijdou na své.

– Velké množství špatně zpracovaných detailů kazí celkový dojem ze hry.

Hodnocení: 4/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0