The Universim – NOVINKY – Vyplatí se počkat si?

26. 08. 2017 Nikola Štěrbová
1 176 zhlédnutí

V The Universim se podobně jako v Birthdays the Beginning zhostíte role boha a bude jen na vás vybudovat fungující svět. Za vývojem hry stojí indie studio Crytivo Games. V roce 2014 byla hra na Kickstarteru a teď je na Steamu v Early Accessu.

Planety v The Universim jsou náhodně generované a přesně takovou planetu uvidíte, když zapnete hru. Vyberete si, kam byste si přáli umístit centrum své civilizace. Pravděpodobně si vyberete místo s nejlepším přístupem k surovinám. A potom už se staráte jenom o to, abyste se někam posunuli a nevymřeli v době kamenné.

Obyvatelům své planety musíte zajistit obživu a střechu nad hlavou. Kromě sběru bobulí a lovu, je ve hře i farmaření nebo rybolov. Potřeba pít, je v The Universim zvlášť, budete muset najít zdroj vody. Hlad a žízeň obyvatel se ukazují v tabulce a mají vliv na jejich výkon. Zní to komplikovaně, ale obyvatelé jsou samostatní a stačí jim domeček, studna a nějaké to jídlo. Spokojeně potom budou stavět další budovy ve vesnici.

Samotná planeta se mění stejně jako civilizace vybudovaná na ní. Stejně jako například v Tropicu jsou tady živelné pohromy. Občasný konflikt se řeší válkou. Navíc se mění roční období a střídá se den a noc. To všechno ovlivňuje dostupnost surovin.

Tvůrci do hry přidali po vzoru Spore vtipné zprávy, které informují o dění na jeho planetě. Nějakým způsobem by měly tyto zprávy zachycovat vývoj planety a plnit funkci kroniky, pokud by se hráč chtěl podívat, co všechno už dokázal. Jakmile hráč dosáhne vesmírného věku, stejně jako ve Spore bude mít možnost opustit domovskou planetu. Bude moct kolonizovat jinou planetu, navázat kontakt s jinou rasou. Je jenom na hráčích jestli budou chtít obchodovat nebo ostatní rasy zničit.

Bohužel většina funkcí je ještě hráčům nepřístupná. Hra je teprve v Early Accessu a ještě nějaký ten pátek potrvá, než se dostane k hráčům jako hotová. The Universim má spoustu problému. Řada věci nefunguje nebo vůbec není přidaná, i když hra tvrdí opak. Je tedy jenom otázkou času, jestli vývojáři dají hráčům to, co slíbili nebo zůstane u slibů jako u No Man’s Sky. Upřímně doufám v to první, i kdyby měl vývoj trvat dalších pár let.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0