This War of Mine – RECENZE – DLC The Last Broadcast 1/2

19. 11. 2018 Filip Starý
705 zhlédnutí

This War of Mine přichází s novým DLC ze série Stories a hned na úvod musím říct, že pokud se vám první díl zdál super, tak tenhle je ještě lepší! Podtitul nového DLC je The Last Broadcast a týká se provozování rádia uprostřed války.

Na úvod bychom ale přeci jenom nějaké “nedokonalosti” našli. Nedokonalosti v uvozovkách, protože se jedná o DLC a nic extra nového čekat nemůžete. Pokud tedy znáte principy This War of Mine, tak je vám jasné, že z velké části půjde o zajištění potravy, tepla a sbírání věcí na tvorbu předmětů a vylepšování příbytku. V první řadě tu půjde o příběh, který je originální, chytlavý a jen tak nepřestane bavit.

Ve výsledku bych to shrnul tak, že lidstvo zažilo dvě velmi kruté války a příběhy, které z toho vzešly jsou často neuvěřitelné. Vývojáři This War of Mine by tak mohli vydat dalších padesát DLC a každý příběh inspirovaný skutečností by byl neuvěřitelný a poutavý.

DLC The Last Broadcast nám představuje příběh Esmy a Malika, kterým zůstal rozpadlý dům a funkční rádio. Problémem je, že Malik je o berlích a může se pohybovat pouze na jednom patře domu a veškeré prozkoumávání lokací a hledání surovin zůstává na Esmě. Do toho je ještě nutné obstarávat novinky, které by bylo možné sdělit rádiem obyvatelům města a pomoci jim tak v dobách války.

Částečnou novinkou je systém dilemat, kdy se například Esme musí rozhodnout, zdali určité informace Malikovy řekne a nebo ne. Čím vím informací se totiž pošle skrz rádio, tím více si o vás začíná povídat armáda a samozřejmě se jim to nelíbí. Vývojáři taktéž uvádějí, že DLC obsahuje šest různých konců a reálně tak můžete ovlivnit vývoj hry.

Více v další části recenze, která vyjde 26.11.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0