Torment: Tides of Numenera – NOVINKY – Konečně venku!

12. 04. 2017 Filip Starý
440 zhlédnutí

Zpátky ke kořenům! Novinka od inXile Entertainment představuje tu nejčistší formu klasických RPG titulů. Pokud matně vzpomínáte na Planescape: Torment z roku 1999, tak Torment: Tides of Numenera je jeho hrdým nástupcem a konečně, po dlouhém odkládání, je venku! Plná verze vyšla na konci února letošního roku.

Jednou z nejcharakterističtějších věcí je samotný svět, který je velmi atypickým mixem žánrů. Fantasy prostředí se sci-fi prvky nebo sci-fi prostředí s fantasy prvky? Prostě od každého trochu. To vše říznuté pořádnou dávkou toho, jak by mohla naše dávná budoucnost vypadat spíše v tom negativním a hororovém světle. Klaďas, záporák a šílený vědec jsou neodmyslitelnými postavami prostupujícími celou hrou a to vše velmi připomíná světy autorů literárního směru “weird fiction”, jehož fanoušci se tu budou cítit jako doma.

O Torment: Tides of Numenera se mluví jako o zdařilém dědici old schoolových RPG, a to zcela právem. V první řadě záhy zjistíme, že počet psaného textu rapidně převyšuje samotnou akci. Sami si tak můžeme vytvořit ojedinělý příběh a to díky velkému počtu možností, jak se rozhodovat, například při plnění rozličných questů. Celý svět je vymodelován v typickém izometrickém zobrazení doplněn moderními grafickými prvky. Skvěle napsaný hlavní děj se točí okolo bohů a touhy rozlousknout význam života vaší postavy.

Z dosavadních řádků se novinka tváří jako “vizuální” kniha, ale nemusí tomu tak být. Vše záleží jenom na vás a pokud stojíte o pořádnou dávku akce, jednoduše můžete vběhnou do útrob světa Numenera a postupně tam vymlátit ty nejdivnější stvůry, jejichž vzezřením budete často šokováni. Souboje neprobíhají formou masakru, ale pěkně v duchu klasických tahovek a plánování strategických kroků tak bude na místě.

Po tak dlouhém čekání ale není divu, že se vývojáři snažili hru dovést téměř k dokonalosti. Významné herní servery to dokázaly ocenit a Torment: Tides of Numenera nasbírala například na serveru metacritics úctyhodných 81/100.

Chlapci z inXile Entertainment se tak pořádně předvedli a hrdě obhájili pořádné klasické RPG, díky kterému můžeme porovnávat, jakým směrem se celé odvětví RPG ubírá, ale o tom až příště.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2018 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0