Tower of Time – RECENZE – Nové RPG ze staré školy!

03. 05. 2018 Nikola Štěrbová
643 zhlédnutí

Tower of Time je taktické RPG zasazené do světa, který před stovkami let stihla pohroma. Po menším zemětřesení se odkryje starověká věž a obyčejný kluk se stane hlavním hrdinou uvnitř jejích zdí. Dál už jako v každém jiném RPG shromáždíte skupinu udatných bojovníků (nebo těch, kterým nevadí zemřít bolestivou smrtí) a můžete se vydat na cesty. Prostě vás čeká 50 hodin zábavy ve skvěle zpracovaném světě.

Datum vydání: 12. dubna 2018

Vývojář: Event Horizon

Platformy: Microsoft Windows

Tower of Time je RPG hrané z izometrické perspektivy (stejně jako u Pillars of Eternity) se na svoji postavu díváte shora a ovládáte ji pomocí myši. Příběh se může zdát, alespoň ze začátku, hodně obyčejný, ale nakonec to všechno tak nějak zapadne do sebe.

Na začátku hry si vyberete jednu z pěti nabízených obtížností. Pokud jste nováček v tomhle žánru, doporučuji držet se při zemi. Ta nejjednodušší nechá hráče vychutnat si příběh, zatímco nejtěžší nutí hráče zastavovat nebo zpomalovat hru a takticky se rozhodovat. Zpomalování času je jedním z hlavních taháků hry. Uprostřed boje zastavíte čas a pěkně si promyslíte co dál.

Tower of Time se odehrává kdesi ve fantasy světě Artara, a tak se můžete těšit na opravdu zajímavou nabídku kouzel a skillů. Můžete například zapálit zem kolem sebe cucat životní energii z nepřátel kolem sebe. Když už jsme u nepřátel, nehrozí, že byste jich měli málo, spíš naopak. Navíc se zhruba jednou za hodinu (záleží na rychlosti postupu jednotlivými levely) potkáte s bossem. K tomu nesmí chybět lootování (občas se podaří najít opravdu unikátní část výstroje), craftění a vylepšování domovského města.

Tower of Time je kvalitní taktické RPG ze staré školy, ale s několika novými nápady. Za 20€ na Steamu dostanete dobrou zábavu na 50 hodin. Tower of Time má opravdu dobré hodnocení snad na všech portálech, a tak bych se nedivila, kdyby se herní doba v budoucnosti ještě rozšířila. Když vezmu v potaz, že Tower of Time je první hra studia Event Horizon, nezbývá než jenom obdivovat její zpracování a doufat, že se dočkáme dalších skvělých titulů.

Hodnocení 9/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0