UBOAT – NOVINKY – Válka o Atlantik neskončila!

25. 09. 2018 Nikola Štěrbová
1 680 zhlédnutí

Ponorky nejspíš nebudou první věc, která vás napadne, když se mluví o druhé světové válce. Hlavně pokud se o ní mluví v souvislosti s videohrami. Pravděpodobně si vybavíte tituly jako Call of Duty, Company of Hereos nebo Red Orchestra. A když už si vzpomenete na ponorky, napadne vás Silent Hunter. To by se mohlo koncem tohoto roku změnit, vyjde totiž hra jménem UBOAT a vypadá to, že se máme na co těšit.

Datum vydání: 2018

Vývojář: Deep Water Studio

Platformy: Microsoft Windows

Pamatujete si Fallout Shelter? Hru, ve které se staráte o nebožáky zavřené v protiatomovém krytu? Pokud ano, jakmile uvidíte UBOAT, přesně na tuhle hru si vzpomenete. Kromě toho, že jako v Silent Hunterovi je vaším úkolem lovit nepřátelské křižníky, torpédoborce a sestřelovat obchodní konvoje, musíte se starat i o svoji posádku. Měli byste jim dávat pravidelně jíst, posílat je do postele, rozdávat úkoly, udržovat morálku a občas zkontrolovat jejich mentální stav.

Fakt, že se vaše posádka může zbláznit se ukazuje jako celkem zajímavá a důležitá součást hry. Všechno samozřejmě záleží na tom, jak dobrý kapitán z vás bude, ale dovede si asi představit, že hluboko pod vodou, s omezenými zásobami a hlubinnými pumami kolem se morálka neudržuje úplně nejlíp. V momentě, kdy už toho je na nějakého člena posádky moc a zblázní se, odhalí se jeho skrytý „talent“. A nejde o nic pěkného, může se ukázat, že jednotlivec je zbabělec, alkoholik nebo špeh. Logicky nic z toho na své ponorce nechcete.

UBOAT nabízí víc než jen starání se o posádku. Říkali jste si někdy jak asi funguje ponorka? Detailně vymodelované části ponorky v UBOATU vám tuhle záhadu odhalí. Vývojáři si na vzhledu hry dali opravdu záležet a nejvíc se to ukáže právě ve strojovně nebo pokud vás něco zasáhne.

Zmínila jsem, že za hrou stojí polské studio? Ne? No zdá se, že kvalitní zpracování je zajištěné. Stejně tak vývojáři slibují, že i když jde o druhoválečnou hru a Německo prohraje, čeká hráče spousta napínavých bitev a nečekané zvraty. Z videí se zatím nedá říct, jak dobrá hra opravdu bude, ale zatím to vypadá tak, že v zimě (a hlavně přes zkouškové) bude co hrát.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0