Unbox – NOVINKY – V hlavní roli: Kartónová krabice

21. 11. 2016 Vojtěch Pastuszek
764 zhlédnutí
 • Vývojáři: Prospect Games
 • Datum vydání: 5. září 2016
 • Žánr: Akční, dobrodružné, skákačka

Unbox, velmi zajímavý název pro hru. Samo doručující se kartonové boxy, takto popisují vývojáři z Prospect Games jejich nové dílo. Až uvidíte gameplaye z Unbox, nebo si alespoň přečtete tento článek, budete chápat, proč tato hra vyhrála ocenění pro nejlepší indie hru roku 2015 (RP2 Best Indie Game of EGX 2015). Nyní ale k samotnému článku.

unboxx

Oč se vlastně jedná? Tvůrci chtěli vymyslet něco pro více lidí, nebo pro kamarády, aby se mohli společně zabavit, zasoupeřit si proti sobě a prostě poblbnout. Nejprve přichází na řadu tutoriál. Ten doprovází vcelku zábavný text. Mluvíte pouze s krabicemi, žádné jiné předměty či postavy zde nehledejte. Občasné dialogy jsou ale možná až zbytečně zdlouhavé. Na řadu přicházejí úkoly. Asi nejtěžší, co na úkolech je, je pohyb se samotnou krabicí. Čím rychleji „jedete“, tím horší je ovladatelnost krabice. Mnoho úkolů se nachází na moři, tedy na plošinách a je velmi jednoduché spadnout. Dobré je, že první odraz od vody krabice „přežije“, bohužel druhý skok již nezvládne. V podstatě se jedná o smíšeninu více miniher, které do sebe pasují, jako jednotlivé díly krabice.

Velmi zábavná je také jízda v autě, která je ale nereálná, pokud do vás jiné krabice neustále narážejí, nebo dokonce vybuchují. Postupem času se dostáváte do města, překreslíte vaší krabici a skáčete, skáčete a skáčete. Aby byl dvojskok odlišný od jednoho skoku, tak po dvojkliku se krabice otevře a vypadne z ní menší. To naznačuje pouze to, že se vaše hlavní krabice zmenšuje. Stačí ale brát elixíry a opět dostáváte ten správný rozměr 300x300x300mm.

Moc jsem nepochopil smysl hry, ale opravdu je zábavná. Po dokončení různých levelů se dostáváte dále do nitra světa, mění se roční období, pláže se mění v sníh a vy, jako jedna malá krabice sbíráte zlaté pásky. Pokud se ale budeme bavit o hře ve 4 hráčích, tak je to na smysl závodů a na nasbírání co nejvíce pásek, či jiných věcí.

Hra je bezkonkurenčně jedna z nejlepších pro oddych, není možné, aby vás jakkoli naštvala, tedy alespoň doufám. Na steamu je hodnocena velmi kladně. Jen mne mrzí cena, ta je kolem 16 EUR. Ale kdo hledá pořádnou hru na zasmání, rozhodně doporučuji.

Hodnocení: 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0