Vainglory – TÉMA

09. 06. 2016 Filip Starý
981 zhlédnutí

Před pár lety bychom ani nepomysleli na to, že se někdo někdy pokusí přenést žánr MOBA her na mobilní platformy. Už jen základní princip ovládání tomu odporoval. Ale tyhle věty by samozřejmě nebyly napsány, pokud není v současnosti něco trochu jinak – na trhu se objevil titul Vainglory.

Na této MOBA hře pracuje studio Super Evil Megacorp už nějakou dobu a první verze byla spuštěna již na konci roku 2014 (pro platformu iOS a Android) a od té doby ušla samozřejmě značný kus cesty. Hra se stala rychle velmi populární, což vyústilo i v pořádání turnajů.

Jak tedy dokázali vývojáři žánr MOBA přenést na dotykové obrazovky? V první řadě snížili počet standartních pěti hráčů na tři a to především kvůli přehlednosti. Deset hráčů na sedmipalcové obrazovce? To by byl opravdu chaos. S tím se změnila i mapa, která obsahuje pouze jednu hlavní „linku“, na které stojí věže a jsou na ní vysílány vlny minionů. Cílem je samozřejmě zničit nepřítelův nexus. Důkladného propracování se dočkala především jungle. Jedná se o nejrozsáhlejší oblast na mapě, obsahuje standartní keře na ukrývání, příšery poskytující dočasné boosty a Krakena, což je obrovská nestvůra. Pokud ho ve spolupráci s celým týmem porazíte, bude bojovat na vaší straně, dokud ho nepřátelský tým nezabije.

20150128235215a0e08iut5repb9j1

Hra obsahuje zatím jednu mapu, která je propracovaná do nejmenšího detailu. Hrdina se po ní pohybuje v závislosti na tom, kam na obrazovce kliknete. Používat můžete „jenom“ tři základní spelly umístěné na spodní části obrazovky a už tak se to dá přirovnat k hraní na klavíru a prsty budete občas na obrazovku doslova bubnovat. Jako doplnění se ve hře vyskytují spelly, které se objevují po upgradeování určitých předmětů z obchodu na maximální úroveň. Vainglory_hero_list-0

V současnosti se ve Vainglory nachází i skiny na hrdiny, jako ve většině MOBA her a titul je také zdarma.

Vývojáře musíme určitě pochválit. Jedná se totiž o velmi vydařené přenesení typicky počítačového žánru na naše telefony a tablety.   Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0