Valley – NOVINKY – Od tvůrců hry Slender přichází nečekaná změna

03. 09. 2016 Zuzana Bumbová
1 455 zhlédnutí

Blue Isle Studios, které bylo založeno teprve před 6 lety v Kanadě, se proslavilo zatím pouze díky jejich hororové hře – Slender: The Arrival a moc dalších her ještě na svém kontě nemají. Tentokrát se však rozhodli vydat naprosto jiným směrem. Teprve nedávno – konkrétně 24. srpna – vydali svou novou hru, která si sice ještě nezískala mnoho hráčů, nicméně se jí ale i tak podařilo získat velmi slibné hodnocení. Na Steamu nyní dosáhla 96 % kladných hodnocení, ačkoliv ji hodnotilo zatím jen 129 uživatelů. Hra vyšla kromě na PC i na nejnovější konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Jedná se o zvláštní atmosférickou akční adventuru z pohledu první osoby. Hráči se ujmou role badatele, který musí opatrně prozkoumávat své okolí, sestávající se s krásné přírody i starobylých ruin, a pokusit se zde najít relikvii Lifeseed, která je schopna přinést život, ale i smrt, a to v obrovském měřítku. Již předchozí obyvatelé údolí se snažili spoutat její sílu, ale zatím bez úspěchu, a tak se této role musí ujmout hráč a pokusit se už na dobro s touto relikvií skoncovat. Na pomoc bude mít naštěstí alespoň speciální a nedávno objevený oblek se zkratkou L.E.A.F. (z anglického Leap Effortlessly through Air Functionality), který hráči umožní běhat velmi vysokou rychlostí a skákat mnohem výše, než by byl schopen normální člověk. Velmi zajímavým aspektem této hry je to, že se hra mění dle počtu smrtí hráče. Čím víckrát ve hře umřete, tím větší část údolí okolo vás umírá a efekt s každou smrtí postupuje dále. Kromě krásně vymodelované přírody včetně jejích obyvatel hra nabídne i nádhernou jemnou hudbu v pozadí, aby byl požitek naprosto dokonalý.

ss_c2abdeb55b7363d10a1f6673c1792e9015532bb2.1920x1080

Tato hra je nyní k mání za 20 eur a dle mnoha recenzí rozhodně stojí za vyzkoušení, i když dle současných informací ji lze dohrát již za 3 hodiny. Tak vzhůru do toho, nebo ne?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0