Ve hře South Park: Fractured but Whole si tentokrát zahrajeme za superhrdiny – NOVINKY

22. 08. 2015 David Strnad
1 322 zhlédnutí


Matt Stone a Trey Parker umí psát vážně dobře; jejich palčivě vtipný humor, často zacházející až přes hranice slušnosti to přímo dokazuje v jejich společném díle, americkém seriálu Městečko South Park a hře na její motivy. Po vydání prvního dílu této gamesy se tvůrci veřejně dušovali, že už končí s vyvíjením, ovšem hned o rok poté byla ohlášena stejnojmenná hra s podtitulem Fractured but whole. Trey Parker jejich počínání odůvodnil těmito slovy: „Na konci vývoje Klacku Pravdy jsme si teprve až v tu dobu uvědomili, jak dělat videohry a bylo to už docela pozdě,“ Jeho odůvodnění zní sice trochu zmateně, ale minimálně mají pádnou výmluvu, jak si mohou beztrestně protiřečit. Ovšem celou hráčskou obec, která si užila jejich první hru, by jistě velmi mrzelo, kdyby nadobro skončili s vyvíjením her. Samotní tvůrci scénáře také dabují některé ze známých postav, a tím se dalekosáhle podílejí na vývoji, jako nikdo jiný v oboru.

sp2-coon_friends-1920_208806

Kdo by však čekal, že bude pokračovat fantasy dobrodružství z minulého dílu, ten se u Fractured but whole tak trochu mýlí. Samozřejmě se i podruhé ujmeme role „Nového děcka“, ale tentokrát se Cartmanova a Kylova parta rozhodne prozkoumávat opuštěnou oblast v docela jiné hře – na superhrdiny. Sice by i v novém dobrodružství měl nadále figurovat artefakt Klacek pravdy, nyní se mu ale nedostane tolik pozornosti.

Vzhledem k tomu, že původní hra obsahovala mnoho bugů a ještě dlouho po jejím datu vydání vycházely opravné patche, nejspíš se tento neduh zrovna nevyhne ani další hře. Ovšem, dá se čekat ledacos. Třeba ná

Hra se přitom poprvé představila na letošní E3 (Electronic Entertaiment Expo, videoherním veletrhu), kde však tvůrci ukázali jen trailer. A ještě jedna smutná zpráva nakonec.

sp2-chaos-1920_208824

Vývoj by neměl probíhat ve studiu Obsidian, jako minule, ale teď ho převzal samotný UBISOFT na pobočce San Francisco. Tvůrci hru situují jako sequel, přičemž někteří hráči a herní novináři tvrdí, že Obsidian se vývoje vzdal proto, že neumí dělat dobré sequely.

Vzhledem k tomu, že původní hra obsahovala mnoho bugů a ještě dlouho po jejím datu vydání vycházely opravné patche, nejspíš se tento neduh zrovna nevyhne ani další hře. Ovšem, dá se čekat ledacos. Třeba právě změna studia pojistí, že se těmto nedostatkům další hra vyhne. Uvidíme, možná to hře přece jen trochu prospěje. Já se spíš osobně bojím toho, že po změně studia se změní i mechanismy hry, nemalujme ale hned čerta ne zeď.

sp2-mysterion-1920_208818

South Park: Fractured but Whole vyjde někdy během příštího roku na PC, XONE a PS4.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0