Virginia – RECENZE – Po stopách ztraceného chlapce

21. 10. 2016 Vojtěch Pastuszek
600 zhlédnutí
 • Vývojáři: Variable State
 • Datum vydání: 22. září 2016
 • Žánr: Adventura, dobrodružné

Hráči, kteří ve hrách raději hrají za ženskou postavu, mají vyhráno. Objevíte se na záchodcích, kde nic není. Nevíte kdo jste, proč jste zde a vydáváte se ven z místnosti. Nacházíte další lidi, kteří vypadají, jako by byli přitlučení k zemi.

Pokud tento článek čtou fanoušci hry Life is Strange, moc vás potěším. Je to na velmi podobný způsob. Kamera z první osoby, interaktivní drama a příběhová část, která má rozhodně co nabídnout. Postupem času zjistíte, že před nedávnem byla vaše postava povýšena na agenta FBI. Na to, že jste čerstvý absolvent, bych ale předpokládal lehčí pracovní úkony, než je odhalení záhady o zmizelém chlapci.

Jako hodně nových her, spíše tohoto žánru, jde o prozatím první hru od tohoto studia. Hratelnost není vůbec špatná, ale v grafice to tápe. Je rok 2016, okolí, postavy a v podstatě celá hra na tom není úplně nejlépe. Možná ale vývojáři chtěli udělat hru, která bude dostupná opravdu pro kohokoli.

Pohybujete se v 90. letech v Americe, žijete život, který jste si vysnili, ale díky případu propadáte občasné panice, budete se bát, občas vás něco zaskočí, ale husí kůže vás rozhodně nemine.

Anne Tarver, to jste vy. V průběhu hry můžete sice chodit, ale pouze po vyznačených místech, není zde otevřený svět. Při řízení pouze čekáte, než dojedete na dané místo. Příběh je postaven na informativních základech. Čím více se dozvíte od dalších postav, tím rychleji vyřešíte případ. Jsou zde také velmi zvláštní pasáže, například při spaní se probudíte a máte vidiny, neustále se za dveřmi rozsvěcuje žhnoucí světlo, které vás chce pohltit. Nejdivnější ale je, že neustále nacházíte malého červeného ptáčka. Je pravý, či nikoli? To nevím, a vy to zřejmě taky nezjistíte, ale pro zpestření příběhu, velmi dobrý tah. Ve hře mi chybí naprosté ticho. Nikdo nemluví, nikdo si nezpívá, prostě nic. S tím by si v příští hře mohli dát více záležet, opravdu to ubírá hře hodně procent v celkovém hodnocení.

Virginia byla ve vývoji od roku 2014 a na první hru tohoto studia musím smeknout kloboukem. Až na hlasy a občasnou depresivní hudbu bych naprosto srovnal s Life is Strange. A tuto hru rozhodně zbožňuji. Nenechte se zmást smíšeným hodnocením na steamu. Pokud vás ale adventure hry nebaví, nekupujte.

+skvělý příběh, mrazivé chvilky

-žádná hudba, jste vázání chodit tam, kde si vývojáři přejí

Hodnocení: 6/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2019 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0