Vývojáři oznámili Layers of Fear 2 – NOVINKY

26. 10. 2018 Jakub Fišer
975 zhlédnutí

Jestli existuje nějaký hororový kousek, který během několika posledních let rozzářil konzole a monitory hráčů, určitě to bude Layers of Fear od polského studia Bloober Team. Psychologický příběh patologicky rozpolceného člověka – umělce – a obratnost vývojářů vyjádřit nepořádek, který může mít lidská bytost v hlavě hodně milovníkům hororového žánru učarovali. Ne že by bylo her s hororovou tématikou málo, ale když svou existenci oznámí osvědčená klasika, jsme o to radši. A přesně to se právě stalo, byla oznámena práce na druhém dílu fantastického hororu Layers of Fear 2.

O Layers of Fear 2 toho zatím mnoho nevíme, podle všeho ale přinese zcela nový pohled na fenomén umění. Namísto toho, aby byly v hlavní roli výtvarná díla a malby, jako tomu bylo u prvního dílu, dostane se ke slovu spíše film a kinematografie. Setkat se tak můžeme s odkazy experimentálního režiséra Georgese Mélièse či mistra moderního hororu Alfreda Hitchcocka. Tím však to nejlepší ještě nekončí, svůj hlas totiž propůjčil hlavnímu hrdinovi druhých Layers of Fear Tony Todd, kterého známe z filmů Candyman, Nezvratný osud a i dalších hororových klasik.

Jak již zaznělo, o hře toho zatím víme skutečně jen pomálu. Polskému studiu bude při vývoji pomáhat vydavatelství Gun Media, které má na kontě i známější Friday the 13th. Co se týče dostupnosti, o tom zatím ještě nepadlo ani slovo. Zatím vývojáři z Bloober Team vydali pouze trailer na Méliès Project, což jsou právě zmíněné Layers of Fear 2. Ten láká na opět pořádně psycho podívanou a o tuhou atmosféru s nepěknými lekačkami jistě nebude nouze. První díl malířského hororu vyšel na všechny velké platformy, tedy PC, Xbox One, PlayStation 4 a i Nintendo Switch, dá se tedy předpokládat, že Méliès Project na tom bude stejně. My už se na Layers of Fear 2 nemůžeme dočkat, ale co vy, těšíte se na další děsivou hru od polského studia?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0