Warcraft 3 Reforged – NOVINKY – Proč není Reforged ten remaster, který jsme si zasloužili?

02. 02. 2020 Nikola Štěrbová
1 135 zhlédnutí

Posledních pár let se s remasterovanými tituly roztrhl pytel. Resident Evil 2 nebo Crash Bandicoot ukázaly, že si hráči rádi zahrají staré hry s novou grafikou na nových strojích. Takže když Blizzard oznámil připravovaný remaster Warcraftu 3, konečně něčím svoje fanoušky potěšil. Bohužel by to nebyl Blizzard, kdyby to kolosálně nepodělal.

 • Datum vydání: 28. ledna 2020
 • Vývojář: Blizzard Entertainment
 • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Blizzard oznámil remaster Warcraftu 3 někdy v roce 2018 a slíbil vylepšit grafiku hry, nový herní engine a spolu s tím nové cutscény, vylepšené možnosti tvorby vlastních map a tak dále. Prostě vylepšenou hru ve všech směrech. Už 4 dny po vydání je hra na Metacriticu hodnocená jako jedna z nejhorších her vůbec, s 0.6 body od hráčů. Proč?

Na první problém remasteru hráči narazí už při prvním spuštením, pokud totiž vlastníte původní Warcraft 3 z roku 2002 remaster se s ní spojí. To znamená, že už nemáte možnost vrátit se k původní verzi a jste zaseknutí remasteru.

Reforged vylepšil některé funkce hry a grafika opravdu vypadá mnohem líp, ale v porovnání s tím, co Blizzard slíbil, prostě dostáváte odfláknutou hru. Hra má spoustu technických problémů, bugy a crashe jsou na denním pořádku a občas zůstanete viset v loadingu.

Ještě víc Blizzard naštval hráče novými podmínkami. Blizzard změnil pravidla vytváření vlastních map. Nejen, že pořádně nefunguje připojování do hry na původní i Reforged verzi, ale veškeré hráči vytvořené mapy jsou majetkem Blizzardu. Blizzard se podobně jako ostatní hry chrání před vznikem další DotA aféry, ale problém je, že pokud hráč vytvoří mapu v Reforged verzi, automaticky se stává majetkem Blizzardu a hráč nemůže stejnou mapu vytvořit v jiné hře nebo například jako mod.

A pokud nejste s Reforged verzí spokojení, můžete si jenom potichu stěžovat. Blizzard odmítá refundovat hru a hráči, kteří řeší situaci kolem refundů na foréch jsou banovaní.

Warcraft 3 je jedna z nejlepších her na PC vůbec a většina hráčů na něj má opravdu dobré vzpomínky. Možná právě proto je neúspěch hry tak moc prožívaný. Reforged měl obrovskou šanci napravit pověst Blizzardu a místo toho poslal Blizzard ještě níž. Zatím není jasné, jestli hra dostane nějaký patch nebo prostě zůstane v takovém stavu v jakém je, ale vypadá to tak, že Blizzard u hráčů skončil.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0