Warsaw – NOVINKY – Jak to dopadlo?

25. 11. 2019 Filip Starý
351 zhlédnutí

Polské studio Pixelated Milk vydalo velmi zajímavou hru s prostým názvem Warsaw. Hra vyšla 2 října a na Steamu ji naleznete s cenovkou 19,99€. Jedná se o 2D taktické rpg z prostředí druhé světové války.

Na první pohled ihned zaujme zajímavé a působivé 2D grafické zpracování hry. Jedná se o realisticky komiksové prostředí připomínající například Darkest Dungeon. Samotný příběh se týká varšavského povstání a vy se v roli odbojářů snažíte klást poslední odpor před nástupem temného období. Samotný gameplay se velmi podobá již zmiňovanému Darkest Dungeon a pocitově prostředí připomíná This War of Mine. Se svým týmem se vydáváte na jednotlivé mise, které následně absolvujete ve stylu klasické tahové strategie.

Strategické prvky ve hře nalézáme prostřednictvím munice. Ta je ve hře velmi cenná a musíte si dobře rozmyslet, jak s ní na jednotlivých misích budete nakládat, abyste co nejúčinněji odráželi postup německých nacistických vojsk.

Tím největším problémem Warsaw je strohost. Jednotlivé postavy jsou málo propracované, a to samé platí i o příběhu hru. V porovnání s Darkest Dungeon tak má Warsaw co dohánět. Opakem je ale samotný gameplay. Zde má Warsaw mnohem navrch a souboje působí mnohem logičtěji. Například práce s únavou postav a možnost útočit s libovolnou postavou místo určeného pořadí. Otevírá se zde tak mnohem větší prostor pro taktizování. Otázkou ale zůstává, zdali to opravdu stačí. Dekády herního průmyslu totiž ukazují opak – a to že klíčem je stále kvalitně zpracovaný příběh.

Warsaw ve výsledků vyvolává velmi rozporuplné pocity. Skvělé grafické zpracování je doplněno logem z malování vytvořeným za 2 minuty. Skvělý gameplay postrádá hloubku jednotlivých postav a další příběhové prvky. Nicméně své fanoušky si titul bezpochyby najde a jsme svědky toho, že pár updatů dokáže hru pozvednout o několik úrovní.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2020 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0