We Were Here Too – RECENZE – Kooperativní indie únikovka!

13. 03. 2018 Nikola Štěrbová
1 894 zhlédnutí

We Were Here Too je online kooperativní hra, která se dá hrát dvěma způsoby, buď máte inteligentní kamarády a povede se vám utéct před smrtí anebo máte místo kamarádů vtipálky a nikdy se z hradu nedostanete. Tak nějak by se dala popsat indie hra, kterou do světa vypustilo začátkem února studio Total Mayhem Games.

Datum vydání: 2. února 2018

Vývojář: Total Mayhem Games

Platformy: Microsoft Windows, Mac iOS, Linux

We Were Here Too je hra pro dva hráče z první osoby. Oba jste zamčeni v hradu uprostřed ničeho, kolem zuří sněhová bouře a jediné, co vás spojuje je vysílačka ve vaší ruce. Vaším úkolem je řešit společně puzzly a dostat se ven. Ve hře to vypadá tak, že zatímco jeden z vás stojí před zamčenými dveřmi, druhý z vás ví, jak se dostat na druhou stranu. Ideálně byste měli projít hru s jedním spoluhráčem, ale pokud vám zvolený kumpán například poleze na nervy nebo zjistíte, že je naprosto neschopný, na checkpointu ho můžete vyměnit.

Vaše postavy se nějak dostali do hradu a jediné, co je zajímá, je to, jak se co nejrychleji dostat pryč. Na pozadí hry běží jakýsi příběh. Ale upřímně, při všem, co hra nabízí je příběh hluboko na pozadí a jenom dokresluje atmosféru.

Když už jsme u atmosféry, spousta hororů a podobně laděných her by se mohla něco přiučit. Hra dokáže hráče naprosto pohltit. Jak už jsem zmínila, nejdůležitější je to, s kým hru hrajete. Nicméně pokud to hře dovolíte, opravdu vás vtáhne do děje. Temné místnosti hradu osvětlují jenom pochodně, za okny se prohání ledový vítr a je možné, že kromě vás a vašeho partnera je tam ještě někdo.

We Were Here Too je skvělá hra a není moc co jí vytknout. Snad jenom to, že ještě nikdo neoznámil pokračování. Můžu vám tady vyjmenovat ocenění, které hra posbírala, ale nejlepší bude, když si hru sami vyzkoušíte. Myslím, že nebudete zklamaní. Na Steamu si ji můžete pořídit za necelých 10€.

Jestli si nejste jistí, zda by vás hra bavila, můžete si na Steamu najít jejího předchůdce We Were Here. Jde o podobnou hru z roku 2017, která je kompletně zdarma.

Hodnocení 9/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0