Wildstar přechází na Free2Play model – ZAJÍMAVOSTI

04. 10. 2015 David Strnad
1 159 zhlédnutí

Více než rok po vydání tohoto sci-fi MMORPG tvůrci volí často diskutovaný model Free2Play, tedy zpřístupnění hry zdarma. Hráči, co platili měsíční poplatky, se dočkají několika zajímavých bonusů. Ti noví je nedostanou, ale můžou si hru užít NAPROSTO bezplatně, což se dá provést až nyní. Hra se přejmenovala na Wildstar: Reloaded, a aby upoutala nové hráče (z nichž většina hru nezkusila právě kvůli měsíčním poplatkům), pouští se do vod zadarmo přístupných online her.

wildstar 2

K uvolnění zajímavého počinu jménem Wildstar došlo během června 2014, před více než rokem. Ambice hry spočívaly v překonání krále mezi MMO RPG hrami, samotného World of Warcraft. Obchodní model bohužel moc neuspěl, a proto se tvůrci ze studia Carbine Studios rozhodli vydat hru úplně zdarma. Stalo se tak během začátku října.

Servery zatížil velký nápor nových hráčů, kvůli nimž se hra stala krátce nepřístupnou – hráče otravují lagy, spojené s nestabilitou serverů. Tvůrci tedy spouští několik nových a zároveň i další hratelné světy.

wildstar 3

Wildstar se od běžných MMORPG liší hlavně v originalitě prostředí a nápaditosti postav. Grafiku hry prolínají barvy duhového spektra, vše působí dost uvolněně; po celou hru se nepřestanete divit zábavným prvkům, jimiž Wildstar vybočuje z řady. Nefungují zde osvědčené (a dost nudné) principy RPG her, kdy po vás NPC (postavy okolního prostředí) vyžadují jednoduchý vzorec: „Najdi/Zabij -> Přines -> Dostaneš odměnu. Ve Wildstar se příběh snoubí s hratelností, jako by tyto dva prvky představovaly totéž.

Otázkou teď zůstává, nakolik hru poznamená přechod do obchodního modelu Free2Play. Autorům pořád plyne zisk z mikrotransakcí – prodeje nehmotných předmětů (lepší zbraně, brnění a ulehčení hry) – ale pokud je implementují zlým způsobem, zničí hratelnost titulu. Ovšem Carbine se vyznačují umem, jaký jinde nenajdete. Podle mě Wilstar zažívá poklidný přerod, aniž by to narušilo jeho kvality.

wildstar 4

Recenzi nového Free2Play režimu očekávejte v průběhu října.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0