Wolf Among Us – RECENZE – Pohádka tak trochu naruby

05. 10. 2015 Samuel Pacek
1 513 zhlédnutí

 

 • Rok vydání: 2013-2014
 • Vývojáři: Telltale Games
 • Noirová detektivka

Telltale Games se  před třemi lety zapsali do paměti hráčů svým veleúspěšným spin-offem série Walking Dead, čímž dokonale zaplnili chybějící dílek na trhu. Proto se není čemu divit, když nálezáme prakticky to samé akorát v jiném kabátku s odlišnými kulisami, které jsou doplněny zajímavým příběhem a nečekanou dějovou zápletkou.Tentokrát si pro nás připravili noirovou detektivku s pohádkovými postavami, což je kombinace vskutku bizarní. Wolf Among Us opět pokračuje v duchu interaktivního filmu, který sází na hráčovi hbité reakce a kritické myšlení při řešení hádanek. Nejzajímavějším prvkem hry je možnost ovlivnit děj svým rozhodnutím, tak jako u předchozího počinu Walking Dead.

The-Wolf-Among-Us-2

Hra dějově čerpá z komixu Fables (česky vyšlo pod názvem Mýty) od Billa Willinghama a pojednává o každodenních problémech pohádkových postav ve skutečném světě, kam museli uprchnout před zlem, které sužuje jejich rodný pohádkový svět. Skutečný svět zde dokonale ztvárnil New York ve kterém, pohádkové postavy žijí v přestrojení a pokouší se vést normální život.  Zbylé postavy (obři, mluvící zvířata, draci,…) žijí na místě zvaném Farma daleko od civilizace.

the-wolf-among-us

Hlavním hrdinou je Bigby , napravený vlkodlak, který představuje zákon ve Fabletownu (čvrť New Yorku). Lze jej považovat za klasického představitele noirových detektivek, rozpolcený samotář líbující si v pěstních soubojích s cigeratou neustále přilepenou k dolnímu rtu.

The-Wolf-Among-Us-Episode-2-Smoke-and-Mirrors-3-Little-Mermaid-Strip-Club

S počáteční obyčejné vraždy se postupem času stává důkladná sériová vrážda s dobře promyšleným motivem. V průběhu vyšetřovaní vyplouvají na povrch mnohá tajemství, která mohou některým postavám jen přihoršit.

Verdikt:

Na příběhu je vidět, že si na něm autoři dali opravdu záležet. Je napínavý, bravurně propracovaný a nepředvídatelný. Avšak pokud se ve světě Fables moc neorientujete, nebudete vědět kam skočit dříve, protože společenské vazby jsou tu velice obtížné a mnohdy záložené na vědomostech z komixu. Proto bude lepší si před hraním nějaké díly opatřit či vyhledat informace o postavách na internetu.

9 z 10 

Klady:

 • příběh
 • sympatické postavy (hlavně Bigby)
 • hudba

Zápory:

 • složitý děj založený na znalostech komixu
 • mírně pokročila znalost angličtiny


Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0