Xbox One X – HARDWARE – Tak to je ten Project Scorpio?

18. 06. 2017 Jakub Fišer
1 611 zhlédnutí

Téměř rok trvalo, než se z klidných vod jménem Microsoft vynořilo něco, co sami vývojáři přezdívali Project Scorpio. Všichni jsme si pod tímto pracovním označením nového Xboxu představovali něco jiného. Představovali jsme si něco, co přinutí velké množství počítačových hráčů na změnu směru ke konzolím. Zkrátka stroj, který se vyrovná počítačům, bude jim oponovat a hlavně ukáže, že konzolové herní odvětví má smysl. Zařízení, které Microsoft oficiálně představil na své tiskové konferenci během veletrhu E3 v Los Angeles rozhodně probudil vlny reakcí, bohužel více těch negativních. Pojďme se tedy podívat, co je onen nový Xbox One X zač.

Hlavní novinky, které nový Xbox do portfolia konzolí Microsoft přináší je hlavně 12 GB RAM a plná podpora 4K rozlišení. Toho půjde využít hned v několika nových hrách nebo také při sledování Blu-ray filmů. Mezi novými 4K hrami figurují například Forza Motorsport 7 nebo Minecraft, který dostane upravený grafický kabátek, včetně lepších stínů a světelných efektů. I přes tyto 4K exkluzivity půjde na Xboxu One X hrát i hry, které prozatím vyšly pro Xbox One. Nová konzole Xbox One X vypadá opravdu pěkně a matný design kombinovaný s frézovanými dírkami pro výduch chlazení je skutečně příjemné sledovat. Navíc to má i své využití, Xbox One X totiž obsahuje vodní chlazení, díky kterému je tišší a navíc nejmenší ze všech Xboxů.

Co se týče dostupnosti a ceny zařízení, máme snad všechny informace, které potřebujeme, neboť i ty byly objasněny přímo na tiskové konferenci Microsoftu. Zařízení se tedy skutečně jmenuje Xbox One X a do volného prodeje půjde 7. listopadu v USA, zatímco v intervalu jednoho nebo dvou dnů se konzole podívá do zbytku světa. Cena je ve Spojených státech amerických stanovena na 499 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 13 tisíc korun českých. Statistiky tvrdí, že se má jednat o zatím nejlepší konzoli, která kdy byla vyrobena, ale zatím nevíme, jak moc velký rozdíl ve výkonu je například při porovnání s PlayStationem 4 Pro. To ukáže až čas.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0