ZOMBI – RECENZE – Rok staré, ale stále dobré

23. 12. 2016 Vojtěch Pastuszek
1 352 zhlédnutí
 • Vývojáři: Straight Right
 • Vydavatel: Ubisoft
 • Datum vydání: 18. srpna 2015
 • Žánr: Akční, Survival, Horor

Hry se zombie tématikou zde byly, jsou a světe div se, určitě budou i v dalších letech. Vývojáři se totiž nebrání stále vsázet, dá se říci, na klasiku, protože zombie jsou s námi již dlouho, a to nemluvě pouze o videohrách, ale také filmech. Název Zombie. Vcelku troufalý název, prostě samostatné slovo, které symbolizuje vše, co se ve hře bude dít. Co nám Straight Right dokážou nabídnout z roku 2015? Pojďme si tedy více přiblížit, čemu budete muset při hraní čelit.

Lokace: Londýn. Vše, co je vaším úkolem, je přežít v anglickém labyrintu uliček, kanálů a v průběhu plnit úkoly. Každý krok, který uděláte, může být osudným, každý zvuk, může znamenat příval zombíků. Přemýšlejte nad každým nábojem, co vystřelíte. Samozřejmě, není to taková hra, ve které infikovaní sprintují 3x rychleji, než žijící lidské bytosti, a naneštěstí jich zde není tolik, jako například v Dead Rising, kde jich je opravdu spousta. Zde je to spíše o zapadlých, temných místech, ve kterých se na vás vyvalí ze všech stran, a vy se musíte rozhodnout, kterou stranou jít.

Brilantně je udělaná mapa. Ta je v pravém dolním rohu, otáčí se tak, jak vy pohybujete s kurzorem, to je ale skoro u všech her. Mapa vám zobrazuje pouze blízké okolí a ve větší rozmazanosti všechny místnosti. Pokud projdete například dveřmi, které otevřou nové trasy, nebo sektory, ihned se mapa přepne do nových prostor, staré se objeví, až tam znovu vejdete. Zabít ale zombíka z malé vzdálenosti? To vám asi nedoporučuju. Krev se vám totiž rozprskne všude po těle, zbrani a všem možném. Pohyb postavy, střílení, lezení a skákání, vše vypadá velmi realisticky, tudíž se hra nemá opravdu za co stydět.

Pokud umřete, máte pouze dvě možnosti, vlastně tři. První je, že věci necháte být a najdete si nové. Druhá možnost je ta, že zombíka najdete, zabijete a věci si vezmete zpátky. Třetí možnost je známá jako: rage quit, tudíž hru vypnete a… můžete si jít dělat jiné věci.

+realistické pohyby, mapa, krev ze zombíků, příběh

-nudné intro, málo prostoru se procházet tam, kde chcete

Hodnocení: 8,5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0